light box
امتیاز 2.93 پاک کننده اکسید فلز (زنگبر) حاوی اسید معدنی قوی، اسید سیتریک">

نوع فایل : word
تعداد صفحات : 15
تعداد کلمات : 3000
مجله : Chemistry
انتشار : 2016
ترجمه متون داخل جداول : ترجمه شده است
درج جداول در فایل ترجمه : درج شده است
منابع داخل متن : به صورت فارسی درج شده است
کیفیت ترجمه : طلایی
دسته بندی :
برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،

عنوان فارسی مقاله:پاک کننده اکسید فلز (زنگبر) حاوی اسید معدنی قوی، اسید سیتریک و یک مشتق آمونیاک

 چکیده  

 ترکیب و روش حذف اکسیدهای فلزی از فلزات دارای ترکیبات آهن. ترکیب حاوی یک مشتق آموتیاک نظیر یک آمین، یک اسید معدنی قوی و اسید سیتریک در یک محلول آبی دارای اسیدیته ۰٫۵ تا ۳ می‌باشد. اکسیدهای فلزی با استفاده از محلول در دمای بالا حذف می‌شوند.

 مقدمه و پیش زمینه اختراع

  • زمینه اختراع

 این اختراع مربوط به ترکیب و روش حذف اکسیدهای فلزی نظیر زنگ و پوسته نورد از فلزات آهن دار نظیر فولاد می‌باشد. به طور ویژه، این اختراع مربوط به حذف اکسید فلز از فلزات آهندار ضمن اجتناب از خوردگی و رنگ زدایی فلزات می‌باشد.

  • توصیف هنرهای قبلی

 استفاده از اسید سیتریک و سیترات ها برای حذف زنگ از فلزات آهن دار امری طبیعی و شناخته شده است. به اختراع شماره ۳٫۵۱۰٫۴۳۲ مراجعه کنید. معایب این مواد در این است که آن‌ها موجب رنگ زدایی یا ایجاد یک لایه سیاه بر روی فلزات عاری از زنگ می‌شوند.

 منبع مهم دیگر در خصوص استفاده از اسید سیتریک، اختراع شماره ۳۴۹۲۲۳۸ می‌باشد که از اسید سیتریک همراه با EDTA استفاده می‌کند (اسید تترا استیک دی امین اتیلن). این منبع از محلول در اسیدیته ۶ تا ۷ استفاده می‌کند.

 تری اتانول امین در فرمولاسیون پاک کننده‌های فلزی به عنوان یک بازدارنده برای حمله اسید بر روی سوبسترای فلزی استفاده شده است. این برای اجتناب از سیاه شدن یا رنگ زدایی فلزات پاک سازی شده استفاده گردیده است. در این رابطه، یک استناد مهم به اختراع شماره ۱۷۲۳۹۲۳ شده است که ترکیبی از تری اتانول الامین را در حمام‌های خورنده نظیر فرم سولفوریک غلیظ سرد و یا فرم رقیق‌تر حرارت دهی شده نشان می‌دهد. این حمام‌های قطعه شویی خورنده بوده و منجر به ایجاد مشکلات زیست محیطی غیر قابل قبول می‌شود(اسید سیتریک و یک مشتق آمونیاک).

 اختراع به شماره ۳٫۰۹۵۳۷۹ به توصیف ترکیب پاک کننده فلزی می‌پردازد که محصول واکنش با دمای بالای اسید سیتریک و مونو اتانول امین می‌باشد. این فرمولاسیون نیز یک پوشش سیاه نامطلوب را بر روی سطوح فلزی پاک سازی شده بر جای می‌گذارد.

Title: METAL OXIDE REMOVER CONTAINING A STRONG MINERAL ACID, CITRIC ACID AND A BASIC AMMONIA DERIVATIVE

Abstract

 Composition and method for removing metal oxides from ferrous metals. The composition contains an am monia derivative such as an amine, a strong mineral acid and citric acid in an aqueous solution having an acidic pH of about 0.5-3.0. Metal oxides are removed by ap plying the solution at elevated temperature.

1. Field of the Invention
This invention relates to a composition and method
for removing metal oxides such as rust and mill scale
from ferrous metals such as steel. More particularly, the
invention relates to metal oxide removal from ferrous
metals while avoiding corrosion and discoloration of
the metal.
2. Description of the Prior Art
It is known to use citric acid and citrates for the removal of rust from ferrous metals, see for example US. Pat. No. 3,510,432. The disadvantage of such mate rials is that they leave a discoloration or black ?lm on the rust-free metal. Another reference teaching the use of citric acid is US. Pat. No. 3,492,238 which employs citric acid in combination with EDTA (ethylene diamine tetracetic acid). This reference employs the solution at a pH of about 6.0-7.0.

ثبت دیدگاه

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

برای ارسال دیدگاه شما باید وارد سایت شوید.

محصولات مشابه
اقدام و عملکرد استراتژیک شرکت های فرآوری لبنیات کوچک و متوسط در کنیا
خـریـد محـصـول
انگیزه های کارآفرینی دانشجویان کارشناسی ، نیجریه
خـریـد محـصـول
تأثیر قابلیت های مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) بر عملکرد بازاریابی
خـریـد محـصـول
مفهوم CSR و اهمیت آن برای بانک های تجاری در زمینه بنگلادش
خـریـد محـصـول
فرایندهای مدیریت شکایت و رضایت مشتری در بین مشتریان بانک های تجاری در کنیا
خـریـد محـصـول
رهبری اخلاقی در عصر دیجیتال: الزامات توسعه رهبری اخلاقی در ویتنام
خـریـد محـصـول
بررسی تأثیر پذیری یاخته‌های بنیادی هماتوپویتی، مزانشیمی و نورونی از لیتیم
خـریـد محـصـول
اثرات کافئین و قهوه بر عملکرد انسان
خـریـد محـصـول
تاثیر کافئین و قهوه بر سلامت انسان
خـریـد محـصـول
مروری بر فواید سلامتی و خطر مصرف قهوه
خـریـد محـصـول
ثبت اختراع یا انتشار مقاله

در اولین مرحله از شروع یک تحقیق جدید نیاز است منابع مختلفی جستجو شود تا جدید بودن ایده مورد بررسی قرار گیرد. یکی از بهترین منابع جهت جستجو، لیست اختراع های ثبت شده است. پایگاه های جستجوی پتنت به محقق کمک میکند پیشینه تحقیق خود را مورد بررسی قرار دهد تا مطمئن شود کار تکراری انجام نمیدهد. لیست اختراعات ثبت شده در اداره ثبت اختراعات ایران دارای طبقه بندی های متفاوتی است. در طبقه بندی بین المللی B که شامل اختراعات حوزه نیاز ها بشری شامل عملیات اجرایی، حمل و نقل شامل: کشتیرانی، ترابری و دیگر موارد را میتوانید در پایگاه جستجوی دارایی های فکری دارکوب مشاهده کنید.

ثبت اختراع یا انتشار مقاله کدام اول باید انجام شود؟ پژوهشگران منابع مالی و غیر مالی بسیاری را صرف انجام تحقیقات و پژوهش ها میکنند و امکان دارد تعدادی از آنها تبدیل به دستاوردها و فناوری های نو گردد. محققان این نتایج را به سرعت در مقالات علمی ملی و بین المللی منتشر و به آن افتخار میکنند. اما باید مد نظر داشت، چنانچه دستاورد پژوهشی امکان تبدیل شدن به یک محصول یا فرآیند قابل استفاده و تولید در صنعت را داشته باشد، هر گونه انتشار عمومی از جمله مقاله باعث از دست رفتن شرط جدید بودن و در نتیجه عدم امکان ثبت فناوری به عنوان اختراع خواهد شد.

در نتیجه محققان و پژوهشگران باید پیش از هرگونه افشاء عمومی آن دسته از نتایج تحقیقاتی که شرایط ثبت اختراع را دارا می باشد به صورت اظهارنامه اختراع در اداره مربوطه ثبت و سپس نسبت به انتشار آنها اقدام کنند. امکان دارد مراحل ثبت اختراع چندین ماه به طول بیانجامد که انتشار مقاله (و مانند آن) پس از تاریخ ثبت اظهارنامه اختراع مشکلی را در فرآیند ثبت اختراع بوجود نمی آورد.

از آنجا که برخی دستاورد ها مانند روشهای تشخیص بیماری و نوآوری های مدیریتی قابلیت ثبت اختراع بین المللی و ملی را ندارند، محققان بدون نگرانی میتوانند انتشار در مقالات داخلی و خارجی را به عنوان اولین گزینه جهت کسب افتخار دست یابی به این قبیل پژوهشها انتخاب کنند.

 
برو بالا