light box
امتیاز 2.61 سنتز، شناسایی و سمیت کنترل شده یک ماده ترکیبی(هیبریدی) جدید بر مبنای سیس پلاتین و دوستاکسل">

نوع فایل : word
تعداد صفحات : 13
تعداد کلمات : 3000
مجله : European Journal of Chemistry
انتشار : 2014
ترجمه ی متون جدول : ترجمه شده است
درج جداول در فایل ترجمه : درج شده است
منابع داخل متن : به صورت فارسی درج شده است
کیفیت ترجمه : طلایی
فونت ترجمه : ب نازنین 12
دسته بندی :
برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،

عنوان فارسی مقاله:سنتز، شناسایی و سمیت  کنترل شده یک ماده ترکیبی(هیبریدی) جدید بر مبنای سیس پلاتین و دوستاکسل

 

 چکیده

 این مقاله به بررسی سنتز و شناسایی یک ماده ترکیبی جدید بر مبنای نانولوله‌های کربنی عاملی بار گذاری شده با سیس پلاتین و دوستاکسل می‌پردازد که این نانولوله‌ها را می‌توان در درمان سرطان به عنوان یک سیستم دارو رسانی با سمیت کنترل شده مورد استفاده قرار داد. این ماده با تعیین ساختار از طریق طیف سنج مادون قرمز تبدیل فوریر، میکروسکوپ الکترونی عبوری تحت مطالعه فیزیکی و شیمیایی قرار گرفت و پایداری آن با کمک تحلیل ترموگراویمتریک (TGA) مطالعه شد. مقدار یون‌های پلاتینوم آزاد شده به محلول شبیه سازی شده بدن (SBF) با طیف سنجی جرمی توسطپلاسمای جفت شده القایی (ICP-MS) مشخص شد. آزمایشات سم شناسی با سلول‌های اپیتلیال سرطان سینه MDA-MB 231 انجام شدند. عملکرد ماده ترکیبی دارو رسانی جدید با نانوله های کربنی عاملی سازی شده با عوامل درمانی عاملی سازی شده با یک عامل درمانی مقایسه شدند.

TITLE:Synthesis, characterization and controlled toxicity of a novel hybrid material based on cisplatin and docetaxel

Abstract

This paper is focused on the synthesis and characterization of a novel hybrid material based on cisplatin and docetaxel-loaded functionalized simultanously carbon nanotubes able to be used in cancer therapy as drug delivery system with controlled toxicity. This material was physico-chemically investigated by determining the structure, as evidenced by Fourier transform infrared (FTIR) spectroscopy, transmission electronmicroscopy (TEM) and its stability was studied with the aid of thermogravimetric analysis (TGA). The amount of platinum ions released into the solution of simulated body fluid (SBF) was highlighted by coupled plasma mass spectrometry (ICP-MS). Toxicology experiments were performed with MDA-MB 231 breast cancer epithelial cells. The performance of the new drug delivery hybrid material was compared with functionalised carbon nanotubes with therapeutic agents functionalized with a single therapeutic agent.

 

  ثبت دیدگاه

   • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
   • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
   • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  برای ارسال دیدگاه شما باید وارد سایت شوید.

  محصولات مشابه
  بررسی همبستگی و ارتباط بین خدمات دهی آنلاین و برخط، اعتماد و نیت و قصد خرید مشتریان
  خـریـد محـصـول
  تلفیق کننده های سرمایه فکری سازمانی
  خـریـد محـصـول
  تاثیر مسئولیت پذیری اجتماعی شرکت ها بر رفتار مشتری در بخش بانکداری لبنان
  خـریـد محـصـول
  ابعاد فرهنگی و سیستم‌های مدیریت ارتباط با مشتری: مطالعه موردی فرافرهنگی
  خـریـد محـصـول
  طراحی به عنوان یادگیری- یا خلق دانش- مدل SECI
  خـریـد محـصـول
  بررسی فاکتور های موثر بر مدیریت منابع انسانی و فرآیند بهبود خدمات رسانی
  خـریـد محـصـول
  دانلود پاورپوینت اسانس‌ها و عصاره‌های گیاهی به عنوان عوامل ضد میکروبی
  خـریـد محـصـول
  اسانس‌ها و عصاره‌های گیاهی به عنوان عوامل ضد میکروبی
  خـریـد محـصـول
  بررسی تاثیر کادمیوم بر روی جذب و انتقال عناصر غذایی در پیازچه خوراکی
  خـریـد محـصـول
  تضاد منافع بر سر ابعاد سودمند و نامطلوب (مضر) کهور(Prospis spp) در ایالات متحده
  خـریـد محـصـول
  ثبت اختراع یا انتشار مقاله

  ثبت اختراع یا انتشار مقاله کدام اول باید انجام شود؟ پژوهشگران منابع مالی و غیر مالی بسیاری را صرف انجام تحقیقات و پژوهش ها میکنند و امکان دارد تعدادی از آنها تبدیل به دستاوردها و فناوری های نو گردد. محققان این نتایج را به سرعت در مقالات علمی ملی و بین المللی منتشر و به آن افتخار میکنند. اما باید مد نظر داشت، چنانچه دستاورد پژوهشی امکان تبدیل شدن به یک محصول یا فرآیند قابل استفاده و تولید در صنعت را داشته باشد، هر گونه انتشار عمومی از جمله مقاله باعث از دست رفتن شرط جدید بودن و در نتیجه عدم امکان ثبت فناوری به عنوان اختراع خواهد شد.

  در نتیجه محققان و پژوهشگران باید پیش از هرگونه افشاء عمومی آن دسته از نتایج تحقیقاتی که شرایط ثبت اختراع را دارا می باشد به صورت اظهارنامه اختراع در اداره مربوطه ثبت و سپس نسبت به انتشار آنها اقدام کنند. امکان دارد مراحل ثبت اختراع چندین ماه به طول بیانجامد که انتشار مقاله (و مانند آن) پس از تاریخ ثبت اظهارنامه اختراع مشکلی را در فرآیند ثبت اختراع بوجود نمی آورد.

  از آنجا که برخی دستاورد ها مانند روشهای تشخیص بیماری و نوآوری های مدیریتی قابلیت ثبت اختراع بین المللی و ملی را ندارند، محققان بدون نگرانی میتوانند انتشار در مقالات داخلی و خارجی را به عنوان اولین گزینه جهت کسب افتخار دست یابی به این قبیل پژوهشها انتخاب کنند.

  برو بالا