light box
امتیاز 3.15 فضاهای طیفی و فضاهای رنگی">

نوع فایل : word
تعداد صفحات : 19
تعداد کلمات : 5000
مجله : COLOR research and application
انتشار : 2004
ترجمه متون داخل جداول : ترجمه شده است
درج جداول در فایل ترجمه : درج شده است
منابع داخل متن : به صورت فارسی درج شده است
کیفیت ترجمه : طلایی
دسته بندی :
برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،

عنوان فارسی مقاله:فضاهای طیفی و فضاهای رنگی

 

چکیده

از دیرباز مشخص بوده است که تجربه‌های رنگی تحت شرایط کنترل شده را می‌توان به یک فضای رنگی بر اساس سه ویژگی اصلی تقسیم و مرتب کرد. گفته می‌شود که رنگ یکشی بستگی به عملکرد بازتاب طیفی آن دارد. با استفاده از فنون کاهش بعد به کار برده شده در اندازه گیری های بازتاب (در این جا یک مجموعه منتشر شده از عملکرد بازتاب با فاصله ۱ نانومتری تراشه‌های رنگ مانسل)، امکان ساخت و ایجاد فضاهای ۳ بعدی مختلف وجود دارد. در این مقاله ما اقدام به مقایسه فضاهای رنگی بر اساس کاهش ابعاد با استفاده از دستورات تطبیق رنگ و عملیات اضافی (فضای رنگی یکنواخت)، با فضا عای طیفی استخراج شده با طیف وسیعی از فنون کاهش ابعاد می‌کنیم. بیشتر فضاهای طیفی طیف‌هایشی را به حالت ترتیبی در فضای رنگی روان شناسی قرار می‌دهد، با این حال بسیاری این کار را به صورت پیوسته انجام می‌دهد. از حیث مقیاس‌های فاصله‌ای، تفاوت‌های زیادی بین فضاهای رنگی و طیفی وجود دارد. در فضاهای طیفی، رنگ‌های همسان نمای رونی تنی در مکان‌های مختلف واقع شده‌اند.

Title: Spectral Spaces and Color Spaces

Abstract: 

It has long been known that color experiences under controlled conditions may be ordered into a color space based on three primary attributes. It is also known that the color of an object depends on its spectral reflectance function, among other factors. Using dimensionality reduction techniques applied to reflectance measurements (in our case a published set of 1 nm interval reflectance functions of Munsell color chips) it is possible to construct 3D spaces of various kinds. In this article we compare color spaces, perceptual or based on dimensionality reduction using color matching functions and additional operations (uniform color space), to spectral spaces derived with a variety of dimensionality reduction techniques. Most spectral spaces put object spectra into the ordinal order of a psychological color space, but so do many random continuous functions. In terms of interval scales there are large differences between color and spectral spaces. In spectral spaces psychophysical metamers are located in different places.

 

  ثبت دیدگاه

   • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
   • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
   • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  برای ارسال دیدگاه شما باید وارد سایت شوید.

  محصولات مشابه
  تأثیر شیوه های مدیریتی زنجیره تأمین سبز بر پایداری محیط زیست: کارخانه های تولید پوشاک آماده بنگلادش
  خـریـد محـصـول
  پیشرفت‌های حاصل شده در روشهای فرآوری مواد اومامی: یک مقاله‌ی مروری
  خـریـد محـصـول
  جغرافیای انگ: روش‌های تجربی برای تعیین مجازات و تاوان مکان
  خـریـد محـصـول
  بررسی شیوه‌های استخراج کلاژن به منظور تجزیه تحلیل ایزوتوپ‌های پایدار در تحقیقات رژیم غذایی
  خـریـد محـصـول
  دلبستگی والدین ، وابستگی عاشقانه بزرگسالان و کودکان و رضایت زناشویی: بررسی زمینه های فرهنگی
  خـریـد محـصـول
  الگوهای دلبستگی(وابستگی) والدین در مادران کودکان مبتلا به اختلال اضطراب
  خـریـد محـصـول
  استراتژی‌های تمایز و عملکرد بانک‌های پول سپرده گذاری در بندر هارکورت، نیجریه
  خـریـد محـصـول
  تأثیر زکات تولید در افزایش درآمد در کاهش فقر جامعه در آچه اندونزی
  خـریـد محـصـول
  مروری بر راه حل‌های اینترنت اشیا برای کنترل انرژی هوشمند در ساختمان‌ها برای کاربردهای شهر هوشمند
  خـریـد محـصـول
  تحلیل محتوای صندوق های سرمایه گذاری مطابق با شرع در KSA: آیا عدالت اجتماعی مهم است ؟
  خـریـد محـصـول
  ثبت اختراع یا انتشار مقاله

  ثبت اختراع یا انتشار مقاله کدام اول باید انجام شود؟ پژوهشگران منابع مالی و غیر مالی بسیاری را صرف انجام تحقیقات و پژوهش ها میکنند و امکان دارد تعدادی از آنها تبدیل به دستاوردها و فناوری های نو گردد. محققان این نتایج را به سرعت در مقالات علمی ملی و بین المللی منتشر و به آن افتخار میکنند. اما باید مد نظر داشت، چنانچه دستاورد پژوهشی امکان تبدیل شدن به یک محصول یا فرآیند قابل استفاده و تولید در صنعت را داشته باشد، هر گونه انتشار عمومی از جمله مقاله باعث از دست رفتن شرط جدید بودن و در نتیجه عدم امکان ثبت فناوری به عنوان اختراع خواهد شد.

  در نتیجه محققان و پژوهشگران باید پیش از هرگونه افشاء عمومی آن دسته از نتایج تحقیقاتی که شرایط ثبت اختراع را دارا می باشد به صورت اظهارنامه اختراع در اداره مربوطه ثبت و سپس نسبت به انتشار آنها اقدام کنند. امکان دارد مراحل ثبت اختراع چندین ماه به طول بیانجامد که انتشار مقاله (و مانند آن) پس از تاریخ ثبت اظهارنامه اختراع مشکلی را در فرآیند ثبت اختراع بوجود نمی آورد.

  از آنجا که برخی دستاورد ها مانند روشهای تشخیص بیماری و نوآوری های مدیریتی قابلیت ثبت اختراع بین المللی و ملی را ندارند، محققان بدون نگرانی میتوانند انتشار در مقالات داخلی و خارجی را به عنوان اولین گزینه جهت کسب افتخار دست یابی به این قبیل پژوهشها انتخاب کنند.

  در اولین مرحله از شروع یک تحقیق جدید نیاز است منابع مختلفی جستجو شود تا جدید بودن ایده مورد بررسی قرار گیرد. یکی از بهترین منابع جهت جستجو، جستجوی اختراع های ثبت شده است. پایگاه های جستجوی پتنت به محقق کمک میکند پیشینه تحقیق خود را مورد بررسی قرار دهد تا مطمئن شود کار تکراری انجام نمیدهد. لیست اختراعات ثبت شده در ایران در طبقه بندی بین المللی A که شامل اختراعات حوزه نیاز ها بشری شامل کشاوری، مواد غذایی، کالاهای خانگی یا شخصی، بهداشت و سرگرمی را میتوانید در پایگاه جستجوی دارایی های فکریدارکوب مشاهده کنید.
  برو بالا