light box
امتیاز 2.65 هوش کسب و کار برای شرکت‌های با اندازه کوچک و متوسط">

نوع فایل : word
تعداد صفحات : 31
تعداد کلمات : 8000
مجله : Computer Science
انتشار : 2010
ترجمه ی متون جدول : ترجمه شده است
درج جداول در فایل ترجمه : درج شده است
منابع داخل متن : به صورت فارسی درج شده است
کیفیت ترجمه : طلایی
فونت ترجمه : ب نازنین 12
دسته بندی :
برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،

عنوان فارسی مقاله:هوش کسب و کار برای شرکت‌های با اندازه کوچک و متوسط

  چکیده

انبار های داده‌ها، هسته و اساس سیستم‌های پشتیبان تصمیم گیری می‌باشند که امروزه توسط همه انواع شرکت‌ها در کل دنیا استفاده می‌شوند. اگرچه مطالعات بسیاری بر روی نیاز به سیستم‌های پشتیبان تصمیم گیری برای کسب و کار ها و شرکت‌های کوچک انجام شده‌اند با این حال بیشتر آن‌ها از رویکردها و راه حل‌های موجود استفاده می‌کنند که این رویکردها برای شرکت‌های بزرگ مقیاس مناسب هستند با این حال برای شرکت‌های با اندازه کوچک و متوسط مناسب نیستند(هوش کسب و کار برای شرکت‌ها).

 شرکت‌های کوچک نیازمند ابزارها و معماری‌های سبک وزن و سبک (نرم افزار و سخت افزار) برای تحلیل داده‌ها می‌باشند. برای اطمینان از این ویژگی‌ها، ما به بازنگری و مرور رویکردهای هوش تجاری و کسب و کار مبتنی بر وب می‌پردازیم. برای تحلیل زمان واقعی، معماری OLAP پر هزینه و سخت است از این روی ما به بررسی پردازش درون حافظه‌ای می‌پردازیم(هوش کسب و کار برای شرکت‌ها).

 در نهایت، این مقاله در مورد رویکردها و ابزارهای موجود در رابط‌های وب و حافظه اصلی که برای شرکت‌های با اندازه کوچک و متوسط در تصمیم گیری مناسب هستند بحث می‌کند.

Title: Business Intelligence for Small and Middle-Sized Entreprises

Abstract

Data warehouses are the core of decision support systems, which nowadays are used by all kind of enterprises in the entire world. Although many studies have been conducted on the need of decision support systems (DSSs) for small businesses, most of them adopt existing solutions and approaches, which are appropriate for large-scaled enterprises, but are inadequate for small and middle-sized enterprises. Small enterprises require cheap, lightweight architectures and tools (hardware and software) providing online data analysis. In order to ensure these features, we review web-based business intelligence approaches. For real-time analysis, the traditional OLAP architecture is cumbersome and storage-costly; therefore, we also review in-memory processing. Consequently, this paper discusses the existing approaches and tools working in main memory and/or with web interfaces (including freeware tools), relevant for small and middle-sized enterprises in decision making.

ثبت دیدگاه

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

برای ارسال دیدگاه شما باید وارد سایت شوید.

محصولات مشابه
اثرات اینترفرون آلفا و درمان سیکلوسپورین به طور جداگانه و به صورت ترکیبی
خـریـد محـصـول
راهنمای ایمنی جاده، راهنمایی برای متخصصان، مدیریت ایمنی جاده، سیستم مدیریت ایمنی
خـریـد محـصـول
ساختار کریستال یا بلورین دومین اتصال RNA پروتئین نوکلئوکپسید SARS-CoV-2
خـریـد محـصـول
اثر روش‌های سنتز بر روی کارایی کاتالیزورهای سه راهه Pt + Rh/Ce0.6Zr0.4O2
خـریـد محـصـول
کاتالیزورهای سه راهه xZr1−xO2/Al2O3 Pd/Ce جدید تولید شده با میکرو امولسیون
خـریـد محـصـول
تثبیت محلول‌های جامد CeO2-ZrO2 با ساختار نانو با افزایش AL2O3
خـریـد محـصـول
اثر ضد میگرنی Δ۹-تتراهیدروکانابینول در موش صحرایی ماده
خـریـد محـصـول
کانابیدیول یک روش درمانی بالقوه برای بعد عاطفی-انگیزشی درد پس از عمل
خـریـد محـصـول
حساسیت مختص به گونه به تشنج‌های ناشی از مصرف ماری جوانا
خـریـد محـصـول
بهینه ساز بادبان ماهی: یک الگوریتم فراابتکاری الهام گرفته از طبیعت جدید
خـریـد محـصـول
ثبت اختراع یا انتشار مقاله

ثبت اختراع یا انتشار مقاله کدام اول باید انجام شود؟ پژوهشگران منابع مالی و غیر مالی بسیاری را صرف انجام تحقیقات و پژوهش ها میکنند و امکان دارد تعدادی از آنها تبدیل به دستاوردها و فناوری های نو گردد. محققان این نتایج را به سرعت در مقالات علمی ملی و بین المللی منتشر و به آن افتخار میکنند. اما باید مد نظر داشت، چنانچه دستاورد پژوهشی امکان تبدیل شدن به یک محصول یا فرآیند قابل استفاده و تولید در صنعت را داشته باشد، هر گونه انتشار عمومی از جمله مقاله باعث از دست رفتن شرط جدید بودن و در نتیجه عدم امکان ثبت فناوری به عنوان اختراع خواهد شد.

در نتیجه محققان و پژوهشگران باید پیش از هرگونه افشاء عمومی آن دسته از نتایج تحقیقاتی که شرایط ثبت اختراع را دارا می باشد به صورت اظهارنامه اختراع در اداره مربوطه ثبت و سپس نسبت به انتشار آنها اقدام کنند. امکان دارد مراحل ثبت اختراع چندین ماه به طول بیانجامد که انتشار مقاله (و مانند آن) پس از تاریخ ثبت اظهارنامه اختراع مشکلی را در فرآیند ثبت اختراع بوجود نمی آورد.

از آنجا که برخی دستاورد ها مانند روشهای تشخیص بیماری و نوآوری های مدیریتی قابلیت ثبت اختراع بین المللی و ملی را ندارند، محققان بدون نگرانی میتوانند انتشار در مقالات داخلی و خارجی را به عنوان اولین گزینه جهت کسب افتخار دست یابی به این قبیل پژوهشها انتخاب کنند.

برو بالا