light box
امتیاز 3.15 کاهش خطرات شهری: ایجاد شهرهای تاب آور">

نوع فایل : word
تعداد صفحات : 17
تعداد کلمات : 8000
مجله : NATURAL HAZARDS REVIEW
انتشار : 2003
ترجمه متون داخل جداول : ترجمه شده است
درج جداول در فایل ترجمه : درج شده است
منابع داخل متن : به صورت فارسی درج شده است
کیفیت ترجمه : طلایی
دسته بندی :
برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،

عنوان فارسی مقاله:کاهش خطرات شهری: ایجاد شهرهای تاب آور

 

چکیده

 شهرها، سیستم‌های پیچیده‌ای هستند که به شدت به تهدیدات ناشی از خطرات طبیعی و تروریسم حساس هستند. این مقاله یک استراتژی جامع را برای کاهش خطرات شهری با هدف ایجاد شهرهای تاب آور، برای مقاومت در برابر تهدیدات پیشنهاد می‌کند(کاهش خطرات شهری:ایجاد شهرهای تاب آور). در این مقاله به بررسی روش‌های کاهش خطر، یک شهر انعطاف پذیر، روابط بین انعطاف پذیری و تروریسم می‌پردازد و به همین دلیل مقاومت در برابر اهمیت و چگونگی بکارگیری اصول آن در عناصر جسمی و اجتماعی شهرها مورد بررسی قرار می‌گیرد. این مقاله با بیان اینکه سیاست، کنش و دانش کاهش خطر فعلی نتوانسته است با جنبه‌های منحصر به فرد شهرهای تحت فشار روبرو شود، به بررسی شهرهای انعطاف پذیر، از جمله گسترش تحقیقات، آموزش و آموزش سیستم‌های شهری و افزایش همکاری بین گروه‌های حرفه‌ای درگیر در ساختمان شهر و کاهش خطر می‌پردازد(کاهش خطرات شهری:ایجاد شهرهای تاب آور).

دانلود جدیدترین مقالات ترجمه شده مهندسی

Title: Urban Hazard Mitigation: Creating Resilient Cities

Abstract: 

Cities are complex and interdependent systems, extremely vulnerable to threats from both natural hazards and terrorism. This paper proposes a comprehensive strategy of urban hazard mitigation aimed at the creation of resilient cities, able to withstand both types of threats. The paper reviews hazard mitigation practice, defines a resilient city, considers the relationship between resilience and terrorism, and discusses why resilience is important and how to apply its principles to physical and social elements of cities. Contending that current hazard mitigation policy, practice, and knowledge fail to deal with the unique aspects of cities under stress, the paper recommends a major resilient cities initiative, including expanded urban systems research, education and training, and increased collaboration among professional groups involved in city building and hazard mitigation.

  ثبت دیدگاه

   • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
   • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
   • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  برای ارسال دیدگاه شما باید وارد سایت شوید.

  محصولات مشابه
  مطالعه ی بازاریابی گردشگری
  خـریـد محـصـول
  انتقال ژن افقی از آگروباکتریوم به گیاهان
  خـریـد محـصـول
  بررسی تداخل بین پرده‌های مغناطیسی جراحی و پیس میکر ها یا ضربان ساز ها
  خـریـد محـصـول
  تشریح و آشکارسازی همه گیری کوید-۱۰(COVID-19)
  خـریـد محـصـول
  سلامت روان در کانادا: کوید-۱۹(COVID-19) و فراتر از آن
  خـریـد محـصـول
  کروناویروس(COVID-19) و اضطراب: ارزیابی اثرات روان شناختی بیماری های مسری
  خـریـد محـصـول
  آیا ترس از کروناویروس(COVID-19) باعث تحریک اضطراب و نگرانی شغلی آینده می شود؟
  خـریـد محـصـول
  چاقی و کروناویروس(COVID-19): دو روی یک سکه
  خـریـد محـصـول
  تأثیر کوید-۱۹(COVID-19) بر روی سلامت روان عمومی و اثر خنثی کننده حس انسجام
  خـریـد محـصـول
  اثرات کوید-۱۹(COVID-19 یاکروناویروس) بر روی اضطراب، افسردگی
  خـریـد محـصـول
  ثبت اختراع یا انتشار مقاله

  ثبت اختراع یا انتشار مقاله کدام اول باید انجام شود؟ پژوهشگران منابع مالی و غیر مالی بسیاری را صرف انجام تحقیقات و پژوهش ها میکنند و امکان دارد تعدادی از آنها تبدیل به دستاوردها و فناوری های نو گردد. محققان این نتایج را به سرعت در مقالات علمی ملی و بین المللی منتشر و به آن افتخار میکنند. اما باید مد نظر داشت، چنانچه دستاورد پژوهشی امکان تبدیل شدن به یک محصول یا فرآیند قابل استفاده و تولید در صنعت را داشته باشد، هر گونه انتشار عمومی از جمله مقاله باعث از دست رفتن شرط جدید بودن و در نتیجه عدم امکان ثبت فناوری به عنوان اختراع خواهد شد.

  در نتیجه محققان و پژوهشگران باید پیش از هرگونه افشاء عمومی آن دسته از نتایج تحقیقاتی که شرایط ثبت اختراع را دارا می باشد به صورت اظهارنامه اختراع در اداره مربوطه ثبت و سپس نسبت به انتشار آنها اقدام کنند. امکان دارد مراحل ثبت اختراع چندین ماه به طول بیانجامد که انتشار مقاله (و مانند آن) پس از تاریخ ثبت اظهارنامه اختراع مشکلی را در فرآیند ثبت اختراع بوجود نمی آورد.

  از آنجا که برخی دستاورد ها مانند روشهای تشخیص بیماری و نوآوری های مدیریتی قابلیت ثبت اختراع بین المللی و ملی را ندارند، محققان بدون نگرانی میتوانند انتشار در مقالات داخلی و خارجی را به عنوان اولین گزینه جهت کسب افتخار دست یابی به این قبیل پژوهشها انتخاب کنند.

  در اولین مرحله از شروع یک تحقیق جدید نیاز است منابع مختلفی جستجو شود تا جدید بودن ایده مورد بررسی قرار گیرد. یکی از بهترین منابع جهت جستجو، جستجوی اختراع های ثبت شده است. پایگاه های جستجوی پتنت به محقق کمک میکند پیشینه تحقیق خود را مورد بررسی قرار دهد تا مطمئن شود کار تکراری انجام نمیدهد.
  برو بالا