light box
امتیاز 2.93 تأثیر فرهنگ سازمانی بر روی عملیات منابع انسانی">

نوع فایل : word
تعداد صفحات : 29
تعداد کلمات : 6700
مجله : Journal of Competitiveness
انتشار : 2013
ترجمه متون داخل جداول : ترجمه شده است
درج جداول در فایل ترجمه : درج شده است
منابع داخل متن : به صورت فارسی درج شده است
کیفیت ترجمه : طلایی
دسته بندی : ،
برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،

عنوان فارسی مقاله:تأثیر فرهنگ سازمانی بر روی عملیات منابع انسانی: مطالعه‌ای بر روی دانشگاه‌های خصوصی نیجریه

 چکیده  

 این مقاله به بررسی تأثیر فرهنگ سازمانی را بر روی عملیات و شیوه‌های منابع انسانی در دانشگاه‌های خصوصی نیجریه می پردازد. تحلیل آماری بر اساس دویست و سی و هفت پاسخگو در دانشگاه‌های خصوصی است که نشان می‌دهد یک رابطه نزدیک بین فرهنگ سازمانی و فرایند گزینش، برنامه‌های آموزشی، مدیریت عملکرد شغلی، عملکرد کارکنان، ساختار پرداخت، و پاداش دهی وجود دارد. این مقاله نشان داده است که با توجه به شرایط سازمانی مورد مطالعه، هر یک از متغیرها توسط افراد از نظر ارزش‌ها، باورها و شیوه‌های سازمانی بررسی می‌شوند. از این روی پیشنهاد می‌شود که کارکنان و متقاضیان شغل بایستی تلاش کنند تا با فرهنگ سازمانی قبل از پذیرش پیشنهادات شغلی آشنا شوند.

Title: Impact of Organizational Culture on Human Resource Practices: A Study of Selected Nigerian Private Universities

Abstract

This paper shows results of the impact of organizational culture on human resource practices in some selected Nigerian private universities. The statistical analysis was based on two hundred and thirty-seven respondents in the selected studied private universities showing that a close relationship exists between organizational culture and recruitment process, training programmes, job performance management, performance of employees, pay structure, and compensation administration. The paper suggested that given the organizational context of the study, each of the variables will be appreciated more by the individuals in values, beliefs, and practices of the organization. It is therefore suggested that prospective employees or job seekers should endeavor to familiarize themselves with the organizational culture before accepting job offers.

ثبت دیدگاه

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

برای ارسال دیدگاه شما باید وارد سایت شوید.

محصولات مشابه
بازبینی تحمل انجماد: اثرات دماهای متغیر بر روی تنظیم بیان ژن در گراس ها و لگومیان معتدله
خـریـد محـصـول
آنالیز ارزش در معرض ریسک در بازارهای بورس مصر، اردن، مراکش و ترکیه
خـریـد محـصـول
مواجهه با سرب در زمان بارداری: مرور منابع و استدلالی برای غربال گری معمولی
خـریـد محـصـول
بررسی کارآفرینی از منظر کیفی : دیدگاه هایی در خصوص ایجاد و شناسایی فرصت کار آفرینی
خـریـد محـصـول
ویژگی‌های مدیریت عمومی آمریکا: مفهوم فرهنگ مدیریتی
خـریـد محـصـول
چرا دموکراسی اینقدر ضعیف عمل می‌کند؟
خـریـد محـصـول
اصول ژنتیکی و پاتولوژی بیماری میتوکندریایی
خـریـد محـصـول
تصویر و خودکار امدی در زمینه مصدومیت
خـریـد محـصـول
استراتژی‌های واکسیناسیون برای مقابله با کروناویروس جدید SARS-CoV-2
خـریـد محـصـول
مرور سیستماتیک عوامل درمانی برای درمان سندرم تنفسی کروناویروس خاورمیانه (MERS-CoV)
خـریـد محـصـول
ثبت اختراع یا انتشار مقاله

ثبت اختراع یا انتشار مقاله کدام اول باید انجام شود؟ پژوهشگران منابع مالی و غیر مالی بسیاری را صرف انجام تحقیقات و پژوهش ها میکنند و امکان دارد تعدادی از آنها تبدیل به دستاوردها و فناوری های نو گردد. محققان این نتایج را به سرعت در مقالات علمی ملی و بین المللی منتشر و به آن افتخار میکنند. اما باید مد نظر داشت، چنانچه دستاورد پژوهشی امکان تبدیل شدن به یک محصول یا فرآیند قابل استفاده و تولید در صنعت را داشته باشد، هر گونه انتشار عمومی از جمله مقاله باعث از دست رفتن شرط جدید بودن و در نتیجه عدم امکان ثبت فناوری به عنوان اختراع خواهد شد.

در نتیجه محققان و پژوهشگران باید پیش از هرگونه افشاء عمومی آن دسته از نتایج تحقیقاتی که شرایط ثبت اختراع را دارا می باشد به صورت اظهارنامه اختراع در اداره مربوطه ثبت و سپس نسبت به انتشار آنها اقدام کنند. امکان دارد مراحل ثبت اختراع چندین ماه به طول بیانجامد که انتشار مقاله (و مانند آن) پس از تاریخ ثبت اظهارنامه اختراع مشکلی را در فرآیند ثبت اختراع بوجود نمی آورد.

از آنجا که برخی دستاورد ها مانند روشهای تشخیص بیماری و نوآوری های مدیریتی قابلیت ثبت اختراع بین المللی و ملی را ندارند، محققان بدون نگرانی میتوانند انتشار در مقالات داخلی و خارجی را به عنوان اولین گزینه جهت کسب افتخار دست یابی به این قبیل پژوهشها انتخاب کنند.

برو بالا