light box
امتیاز 2.20 تجزیه تحلیل عوامل کلیدی موثر بر رفتار اخلاقی کارکنان هتل">

عنوان فارسی مقاله:تجزیه تحلیل  عوامل کلیدی موثر بر رفتار اخلاقی کارکنان هتل

 چکیده

 یکی از چالش‌های اصلی پیش روی صنعت هتل داری در حال حاضر، رفتار غیر اخلاقی کارکنان می‌باشد که همانند یک بیماری مسری و بد در میان همه‌ی بخش‌ها و مراکز شرکت هتل داری رواج یافته است و اثر منفی قوی روی عملیات هتل داشته و منجر به بروز زیان‌ها و خسارت‌های مالی و عواقب منفی دیگر شده و به یک معضل برای بسیاری از شرکت‌های هتل داری دیگر تبدیل گردیده است. هدف این مطالعه بررسی عوامل مؤثر بر رفتار اخلاقی کارکنان هتل برای کمک به هتل‌ها جهت درک منبع و منشأ این مسئله است. بالاخص، این مطالعه به دنبال مقایسه‌ی مطالعه‌ی دسپانده، ژوزف و پراساد (۲۰۰۶) است که در هتل‌های سه، چهار و پنج ستاره در یونان برای بررسی این که آیا دارای نتایج مشابهی است یا خیر می‌باشد. این مطالعه بر مبنای مطالعات و کار های قبلی است که در کنفرانس یوروچیر ۲۰۱۳ در فرایبورگ آلمان ارائه شد و اولین مطالعه‌ی انجام شده در هتل‌ها می‌باشد. عوامل بررسی شده شامل موارد زیر است: رفتار اخلاقی همکاران و مدیران، آموزش اخلاق کسب و کار به کارکنان هتل و نیز نقش جنسیت، ملیت، سن، سطح تحصیلات و طول زمان کار شرکت کنندگان یا سابقه‌ی کار آن‌ها و نیز کل صنعت است. نتایج نشان داد که برخی عوامل در رفتار اخلاقی کارکنان، فارغ از شرایط و محیط، مؤثر هستند.

ثبت دیدگاه

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

برای ارسال دیدگاه شما باید وارد سایت شوید.

محصولات مشابه
ارزیابی ومرور جامع ریسک ها و مزایای مصرف قهوه
خـریـد محـصـول
غذاهای فراسودمند: مزایا ، نگرانی ها و چالش ها – مقاله مربوط به شورای علوم و سلامت آمریکا
خـریـد محـصـول
انرژی، اکسرژی و تجزیه و تحلیل اقتصادی دیگهای بخار صنعتی
خـریـد محـصـول
تجزیه و تحلیل انرژی و اکسرژی نیروگاه بخار در اردن
خـریـد محـصـول
NICE: سیستم بیان برای لاکتوکوکوس لاکتیس: سیستم بیان ژن کنترل شده نایسین
خـریـد محـصـول
پروژه بررسی خوشه بندی مبتنی بر منطق فازی شبکه های حسگر بیسیم
خـریـد محـصـول
اثرات سرریز افشای MD&A برای سرمایه گذاری حقیقی: نقش رقابت صنعتی
خـریـد محـصـول
آیا کاهش نرخ مالیات موثر نشان دهنده اجتناب مالیاتی است؟
خـریـد محـصـول
تغییرات رشدی در اثرات اندازه برای مسائل جمع ساده
خـریـد محـصـول
زیرساخت مدیریت دارایی (IAM): تکامل و ارزیابی
خـریـد محـصـول
ثبت اختراع یا انتشار مقاله

در اولین مرحله از شروع یک تحقیق جدید نیاز است منابع مختلفی جستجو شود تا جدید بودن ایده مورد بررسی قرار گیرد. یکی از بهترین منابع جهت جستجو، لیست اختراع های ثبت شده است. پایگاه های جستجوی پتنت به محقق کمک میکند پیشینه تحقیق خود را مورد بررسی قرار دهد تا مطمئن شود کار تکراری انجام نمیدهد. لیست اختراعات ثبت شده در اداره ثبت اختراعات ایران دارای طبقه بندی های متفاوتی است. در طبقه بندی بین المللی B که شامل اختراعات حوزه نیاز ها بشری شامل عملیات اجرایی، حمل و نقل شامل: کشتیرانی، ترابری و دیگر موارد را میتوانید در پایگاه جستجوی دارایی های فکری دارکوب مشاهده کنید.

ثبت اختراع یا انتشار مقاله کدام اول باید انجام شود؟ پژوهشگران منابع مالی و غیر مالی بسیاری را صرف انجام تحقیقات و پژوهش ها میکنند و امکان دارد تعدادی از آنها تبدیل به دستاوردها و فناوری های نو گردد. محققان این نتایج را به سرعت در مقالات علمی ملی و بین المللی منتشر و به آن افتخار میکنند. اما باید مد نظر داشت، چنانچه دستاورد پژوهشی امکان تبدیل شدن به یک محصول یا فرآیند قابل استفاده و تولید در صنعت را داشته باشد، هر گونه انتشار عمومی از جمله مقاله باعث از دست رفتن شرط جدید بودن و در نتیجه عدم امکان ثبت فناوری به عنوان اختراع خواهد شد.

در نتیجه محققان و پژوهشگران باید پیش از هرگونه افشاء عمومی آن دسته از نتایج تحقیقاتی که شرایط ثبت اختراع را دارا می باشد به صورت اظهارنامه اختراع در اداره مربوطه ثبت و سپس نسبت به انتشار آنها اقدام کنند. امکان دارد مراحل ثبت اختراع چندین ماه به طول بیانجامد که انتشار مقاله (و مانند آن) پس از تاریخ ثبت اظهارنامه اختراع مشکلی را در فرآیند ثبت اختراع بوجود نمی آورد.

از آنجا که برخی دستاورد ها مانند روشهای تشخیص بیماری و نوآوری های مدیریتی قابلیت ثبت اختراع بین المللی و ملی را ندارند، محققان بدون نگرانی میتوانند انتشار در مقالات داخلی و خارجی را به عنوان اولین گزینه جهت کسب افتخار دست یابی به این قبیل پژوهشها انتخاب کنند.

 
برو بالا