light box
امتیاز 3.47 حقوق برابر در ازدواج و آثار به جا مانده از فمینیسم">

نوع فایل : word
تعداد صفحات : 17
تعداد کلمات : 4700
مجله : Penn Law: Legal Scholarship Repository
انتشار : 2015
ترجمه متون داخل جداول : ترجمه شده است
درج جداول در فایل ترجمه : درج شده است
منابع داخل متن : به صورت فارسی درج شده است
کیفیت ترجمه : طلایی
فونت ترجمه : ب نازنین 12
دسته بندی :
برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ، ، ،

عنوان فارسی مقاله:حقوق برابر در ازدواج و آثار به جا مانده از  فمینیسم

 چکیده

 در   در دعوی  ابرفل در برابر هاجز ، طرفداران تساوی در ازدواج یک پیروزی دیدنی را به دست آوردند ، و مضرات مادی و معنوی را که ممنوعیت ازدواج همجنسگرا بر روی افراد و خانواده ها وارد می کرد را از بین بودند.  برآیند ده سال کوششبرای برای رسمی سازی و قانونی سازی ازدواج هم جنس یک موفقیت بزرگ و مرحله  مهمی بود  . ولی دیدگاه قاضی آنتونی کندی در خصوص فمنیست ها و فعالان LGBT تا حدودی اجباری بود. ابرفل، ازدواج را تحسین از آزادی و موفقیت بشری در نظر می گیرد که مبنای احساس شهروندی و وابستگی کامل است. از نظر انسان هایی که به دنبال آزادی جنسی می باشند و از تک همسری فراری است، افرادی که ازدواج را به صورت یک عمل مرد سالارانه، سرمایه دارای و دو جنس گرا تقبیح می کنند، افرادی که می خواهند ازدواج کنند ولی نمی توانند، یا افرادی که  لذت شخصی را خارج از ارتباط زناشویی می دانند این یک کامیابی بزرگ است(حقوق برابر در ازدواج و فمینیسم).

Title: Marriage (In)equality and the Historical Legacies of Feminism

 

Abstract

In Obergefell v. Hodges, marriage equality advocates won a spectacular victory, vanquishing the material and dignitary harms that same-sex marriage bans visited upon individuals and families. The product of a decades-long struggle for recognition, the legalization of same-sex marriage marked a triumph eminently worthy of celebration. But Justice Anthony Kennedy’s majority opinion also felt bittersweet to many feminists and LGBT activists. Obergefell glorifies marriage as the apotheosis of human fulfillment and freedom, as fundamental to full citizenship and belonging. For those who sought sexual liberation and eschewed monogamy; who scorned marriage as a patriarchal, heterosexist, capitalist travesty; who wished to marry but could not; or who found personal fulfillment outside of intimate conjugal relationships, the opinion’s rhetoric rankled. Moreover, critics saw in Obergefell not merely an endorsement of inclusion and dignity for same-sex couples, but an implicit ratification of the legal and social privileges accorded to marital families and withheld from the nonmarried.

ثبت دیدگاه

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

برای ارسال دیدگاه شما باید وارد سایت شوید.

محصولات مشابه
ارزیابی ومرور جامع ریسک ها و مزایای مصرف قهوه
خـریـد محـصـول
غذاهای فراسودمند: مزایا ، نگرانی ها و چالش ها – مقاله مربوط به شورای علوم و سلامت آمریکا
خـریـد محـصـول
انرژی، اکسرژی و تجزیه و تحلیل اقتصادی دیگهای بخار صنعتی
خـریـد محـصـول
تجزیه و تحلیل انرژی و اکسرژی نیروگاه بخار در اردن
خـریـد محـصـول
NICE: سیستم بیان برای لاکتوکوکوس لاکتیس: سیستم بیان ژن کنترل شده نایسین
خـریـد محـصـول
پروژه بررسی خوشه بندی مبتنی بر منطق فازی شبکه های حسگر بیسیم
خـریـد محـصـول
اثرات سرریز افشای MD&A برای سرمایه گذاری حقیقی: نقش رقابت صنعتی
خـریـد محـصـول
آیا کاهش نرخ مالیات موثر نشان دهنده اجتناب مالیاتی است؟
خـریـد محـصـول
تغییرات رشدی در اثرات اندازه برای مسائل جمع ساده
خـریـد محـصـول
زیرساخت مدیریت دارایی (IAM): تکامل و ارزیابی
خـریـد محـصـول
ثبت اختراع یا انتشار مقاله

در اولین مرحله از شروع یک تحقیق جدید نیاز است منابع مختلفی جستجو شود تا جدید بودن ایده مورد بررسی قرار گیرد. یکی از بهترین منابع جهت جستجو، لیست اختراع های ثبت شده است. پایگاه های جستجوی پتنت به محقق کمک میکند پیشینه تحقیق خود را مورد بررسی قرار دهد تا مطمئن شود کار تکراری انجام نمیدهد. لیست اختراعات ثبت شده در اداره ثبت اختراعات ایران دارای طبقه بندی های متفاوتی است. در طبقه بندی بین المللی B که شامل اختراعات حوزه نیاز ها بشری شامل عملیات اجرایی، حمل و نقل شامل: کشتیرانی، ترابری و دیگر موارد را میتوانید در پایگاه جستجوی دارایی های فکری دارکوب مشاهده کنید.

ثبت اختراع یا انتشار مقاله کدام اول باید انجام شود؟ پژوهشگران منابع مالی و غیر مالی بسیاری را صرف انجام تحقیقات و پژوهش ها میکنند و امکان دارد تعدادی از آنها تبدیل به دستاوردها و فناوری های نو گردد. محققان این نتایج را به سرعت در مقالات علمی ملی و بین المللی منتشر و به آن افتخار میکنند. اما باید مد نظر داشت، چنانچه دستاورد پژوهشی امکان تبدیل شدن به یک محصول یا فرآیند قابل استفاده و تولید در صنعت را داشته باشد، هر گونه انتشار عمومی از جمله مقاله باعث از دست رفتن شرط جدید بودن و در نتیجه عدم امکان ثبت فناوری به عنوان اختراع خواهد شد.

در نتیجه محققان و پژوهشگران باید پیش از هرگونه افشاء عمومی آن دسته از نتایج تحقیقاتی که شرایط ثبت اختراع را دارا می باشد به صورت اظهارنامه اختراع در اداره مربوطه ثبت و سپس نسبت به انتشار آنها اقدام کنند. امکان دارد مراحل ثبت اختراع چندین ماه به طول بیانجامد که انتشار مقاله (و مانند آن) پس از تاریخ ثبت اظهارنامه اختراع مشکلی را در فرآیند ثبت اختراع بوجود نمی آورد.

از آنجا که برخی دستاورد ها مانند روشهای تشخیص بیماری و نوآوری های مدیریتی قابلیت ثبت اختراع بین المللی و ملی را ندارند، محققان بدون نگرانی میتوانند انتشار در مقالات داخلی و خارجی را به عنوان اولین گزینه جهت کسب افتخار دست یابی به این قبیل پژوهشها انتخاب کنند.

 
برو بالا