light box
امتیاز 2.65 رایانه‌ها و بیماری‌های ویروسی. مطالعات اولیه بیوانفورماتیک">

نوع فایل : word
تعداد صفحات : 50
تعداد کلمات : 17000
مجله : Computers in Biology and Medicine
انتشار : 2020
ترجمه ی متون جدول : ترجمه شده است
درج جداول در فایل ترجمه : درج شده است
منابع داخل متن : به صورت فارسی درج شده است
کیفیت ترجمه : طلایی
فونت ترجمه : ب نازنین 12
دسته بندی :
برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،

عنوان فارسی مقاله:رایانه‌ها و بیماری‌های ویروسی. مطالعات اولیه بیوانفورماتیک در زمینه طراحی واکسن مصنوعی و یک آنتاگونیست پیشگیرانه پپتیدومیمیتیک در برابر کروناویروس SARS-CoV-2 )2019-nCoV، COVID-19)

چکیده

این مقاله به بررسی و مطالعه‌ی ایزوله‌ی حاصل از غذاهای دریایی ووهان که به نظر می‌رسد عامل اصلی بیماری COVID-19 باشد، می‌پردازد. هدف این مطالعه یافتن یک بخش کوتاه یا بخش‌هایی از توالی پروتئین ویروسی مناسب برای پیشنهاد اولیه طراحی یک واکسن مصنوعی پپتید و یک درمان پپتیدومتری، و کشف برخی از روش‌های طراحی واکسن است. این پروژه در ابتدا از زبان Q-UEL و اجرای آن در یک سیستم مدیریت دانش و سیستم استنتاج خودکار برای پزشکی به نام بیولنژین هدایت شده بود، اما تمرکز در اینجا بیشتر بر روی خود ویروس است. با این حال، با استفاده از سیستم‌های Q-UEL برای دسترسی به منابع مربوطه و نوظهور، و ارتباط برقرار کردن با ابزارهای بیوانفورماتیک استاندارد در دسترس عموم در اینترنت، سرعت شناسایی توالی اسیدهای آمینه که به خوبی در بسیاری از ویروسها از جمله ۲۰۱۹-nCoV حفظ می‌شوند، بهبود می‌یابد. KRSFIEDLLFNKV به خصوص در این مطالعه به خوبی حفظ شده و مطابقت با منطقه اطراف یکی از سایت‌های جدا شده از ویروس SARS است که اعتقاد بر این است که برای فعال سازی ویروس برای ورود به سلول لازم است. این موتیف توالی و تغییرات اطراف، مبنایی را برای پیشنهاد یک اپی توپ واکسن مصنوعی خاص و عامل پپتیدومتری تشکیل می‌دهند. با این حال، این کار را می‌توان در اصطلاحات سنتی بیوانفورماتیک توصیف کرد و، البته با این وصیت که داده‌ها و تحقیقات جدید در مورد ۲۰۱۹-nCoV با سرعت انفجاری در حال ظهور و تکامل است. مطالعات اولیه با استفاده از مدل سازی مولکولی و اتصال، و در آن زمینه مقدار بالقوه برخی از عصاره‌های گیاهی شناخته شده، نیز شرح داده شده است(رایانه‌ها و بیماری‌های ویروسی).

Title: Computers and viral diseases. Preliminary bioinformatics studies on the design of a synthetic vaccine and a preventative peptidomimetic antagonist against the SARS-CoV-2 (2019-nCoV, COVID-19) coronavirus

Abstract

This paper concerns study of the genome of the Wuhan Seafood Market isolate believed to represent the causative agent of the disease COVID-19. This is to find a short section or sections of viral protein sequence suitable for preliminary design proposal for a peptide synthetic vaccine and a peptidomimetic therapeutic, and to explore some design possibilities. The project was originally directed towards a use case for the Q-UEL language and its implementation in a knowledge management and automated inference system for medicine called the BioIngine, but focus here remains mostly on the virus itself. However, using Q-UEL systems to access relevant and emerging literature, and to interact with standard publically available bioinformatics tools on the Internet, did help quickly identify sequences of amino acids that are well conserved across many coronaviruses including 2019-nCoV. KRSFIEDLLFNKV was found to be particularly well conserved in this study and corresponds to the region around one of the known cleavage sites of the SARS virus that are believed to be required for virus activation for cell entry. This sequence motif and surrounding variations formed the basis for proposing a specific synthetic vaccine epitope and peptidomimetic agent. The work can, nonetheless, be described in traditional bioinformatics terms, and readily reproduced by others, albeit with the caveat that new data and research into 2019-nCoV is emerging and evolving at an explosive pace. Preliminary studies using molecular modeling and docking, and in that context the potential value of certain known herbal extracts, are also described.

  ثبت دیدگاه

   • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
   • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
   • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  برای ارسال دیدگاه شما باید وارد سایت شوید.

  محصولات مشابه
  تأثیر شیوه های مدیریتی زنجیره تأمین سبز بر پایداری محیط زیست: کارخانه های تولید پوشاک آماده بنگلادش
  خـریـد محـصـول
  پیشرفت‌های حاصل شده در روشهای فرآوری مواد اومامی: یک مقاله‌ی مروری
  خـریـد محـصـول
  جغرافیای انگ: روش‌های تجربی برای تعیین مجازات و تاوان مکان
  خـریـد محـصـول
  بررسی شیوه‌های استخراج کلاژن به منظور تجزیه تحلیل ایزوتوپ‌های پایدار در تحقیقات رژیم غذایی
  خـریـد محـصـول
  دلبستگی والدین ، وابستگی عاشقانه بزرگسالان و کودکان و رضایت زناشویی: بررسی زمینه های فرهنگی
  خـریـد محـصـول
  الگوهای دلبستگی(وابستگی) والدین در مادران کودکان مبتلا به اختلال اضطراب
  خـریـد محـصـول
  استراتژی‌های تمایز و عملکرد بانک‌های پول سپرده گذاری در بندر هارکورت، نیجریه
  خـریـد محـصـول
  تأثیر زکات تولید در افزایش درآمد در کاهش فقر جامعه در آچه اندونزی
  خـریـد محـصـول
  مروری بر راه حل‌های اینترنت اشیا برای کنترل انرژی هوشمند در ساختمان‌ها برای کاربردهای شهر هوشمند
  خـریـد محـصـول
  تحلیل محتوای صندوق های سرمایه گذاری مطابق با شرع در KSA: آیا عدالت اجتماعی مهم است ؟
  خـریـد محـصـول
  ثبت اختراع یا انتشار مقاله

  ثبت اختراع یا انتشار مقاله کدام اول باید انجام شود؟ پژوهشگران منابع مالی و غیر مالی بسیاری را صرف انجام تحقیقات و پژوهش ها میکنند و امکان دارد تعدادی از آنها تبدیل به دستاوردها و فناوری های نو گردد. محققان این نتایج را به سرعت در مقالات علمی ملی و بین المللی منتشر و به آن افتخار میکنند. اما باید مد نظر داشت، چنانچه دستاورد پژوهشی امکان تبدیل شدن به یک محصول یا فرآیند قابل استفاده و تولید در صنعت را داشته باشد، هر گونه انتشار عمومی از جمله مقاله باعث از دست رفتن شرط جدید بودن و در نتیجه عدم امکان ثبت فناوری به عنوان اختراع خواهد شد.

  در نتیجه محققان و پژوهشگران باید پیش از هرگونه افشاء عمومی آن دسته از نتایج تحقیقاتی که شرایط ثبت اختراع را دارا می باشد به صورت اظهارنامه اختراع در اداره مربوطه ثبت و سپس نسبت به انتشار آنها اقدام کنند. امکان دارد مراحل ثبت اختراع چندین ماه به طول بیانجامد که انتشار مقاله (و مانند آن) پس از تاریخ ثبت اظهارنامه اختراع مشکلی را در فرآیند ثبت اختراع بوجود نمی آورد.

  از آنجا که برخی دستاورد ها مانند روشهای تشخیص بیماری و نوآوری های مدیریتی قابلیت ثبت اختراع بین المللی و ملی را ندارند، محققان بدون نگرانی میتوانند انتشار در مقالات داخلی و خارجی را به عنوان اولین گزینه جهت کسب افتخار دست یابی به این قبیل پژوهشها انتخاب کنند.

  در اولین مرحله از شروع یک تحقیق جدید نیاز است منابع مختلفی جستجو شود تا جدید بودن ایده مورد بررسی قرار گیرد. یکی از بهترین منابع جهت جستجو، جستجوی اختراع های ثبت شده است. پایگاه های جستجوی پتنت به محقق کمک میکند پیشینه تحقیق خود را مورد بررسی قرار دهد تا مطمئن شود کار تکراری انجام نمیدهد. لیست اختراعات ثبت شده در ایران در طبقه بندی بین المللی A که شامل اختراعات حوزه نیاز ها بشری شامل کشاوری، مواد غذایی، کالاهای خانگی یا شخصی، بهداشت و سرگرمی را میتوانید در پایگاه جستجوی دارایی های فکریدارکوب مشاهده کنید.
  برو بالا