light box
امتیاز 2.65 منشا تقریبی کروناویروس جدید SARS-COV-2">

نوع فایل : word
تعداد صفحات : 13
تعداد کلمات : 3500
مجله : Nature
انتشار : 2020
ترجمه ی متون جدول : ترجمه شده است
درج جداول در فایل ترجمه : درج شده است
منابع داخل متن : به صورت فارسی درج شده است
کیفیت ترجمه : طلایی
فونت ترجمه : ب نازنین 12
دسته بندی :
برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،

عنوان فارسی مقاله:منشا تقریبی کروناویروس جدید SARS-COV-2

 چکیده

 از زمان اولین گزارش از پنومونی COVID-19 در ووهان، استان هوبی، چین،  بحث های زیادی در مورد  منشا علت ویروس بیماری زای SARS-COV-2( که موسوم به HCOV19 است) ارایه شده است.  عفونت های SARS-COV-2 اکنون به شدت گسترده شده است و از ۱۱ مارس ۲۰۲۰، ۱۲۱۵۶۴ مورد در بیش از ۱۱۰ کشور جهان تایید شده است و میزان مرگ و میر ۴۳۷۳ نقر بوده است.

SARS-CoV-2 هفتمین ویروس است که  موجب بروز  بیماری در انسان می شود. SARS-CoV ، MERS-CoV و SARS-CoV-2 می توانند باعث بیماری شدید شوند ، در حالی که HKU1 ، NL63 ، OC43 و ۲۲۹E با علائم خفیف  همراه هستند. در اینجا ما آنچه را می توان در مورد منشا SARS-CoV-2 از تجزیه و تحلیل مقایسه ای داده های ژنومی استنباط کرد ، بررسی می کنیم. ما یک چشم انداز در مورد ویژگی های قابل توجه ژنوم SARS-CoV-2 ارائه می دهیم و در مورد سناریوهایی که می توانند بوجود آمده باشند بحث می کنیم. تجزیه و تحلیلهای ما به روشنی نشان می دهد که SARS-CoV-2 یک آزمایشگاه یا ویروس دستکاری شده هدفمند نیست(منشا تقریبی کروناویروس جدید SARS-COV-2).

TITLE: The proximal origin of SARS-CoV-2

Abstract

Since the first reports of novel pneumonia (COVID-19) in Wuhan, Hubei province, China1,2, there has been considerable discussion on the origin of the causative virus, SARS-CoV-23 (also referred to as HCoV-19)4. Infections with SARS-CoV-2 are now widespread, and as of 11 March 2020, 121,564 cases have been confirmed in more than 110 countries, with 4,373 deaths5. SARS-CoV-2 is the seventh coronavirus known to infect humans; SARS-CoV, MERSCoV and SARS-CoV-2 can cause severe disease, whereas HKU1, NL63, OC43 and 229E are associated with mild symptoms6. Here we review what can be deduced about the origin of SARS-CoV-2 from comparative analysis of genomic data. We offer a perspective on the notable features of the SARS-CoV-2 genome and discuss scenarios by which they could have arisen. Our analyses clearly show that SARS-CoV-2 is not a laboratory co

  ثبت دیدگاه

   • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
   • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
   • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  برای ارسال دیدگاه شما باید وارد سایت شوید.

  محصولات مشابه
  بررسی همبستگی و ارتباط بین خدمات دهی آنلاین و برخط، اعتماد و نیت و قصد خرید مشتریان
  خـریـد محـصـول
  تلفیق کننده های سرمایه فکری سازمانی
  خـریـد محـصـول
  تاثیر مسئولیت پذیری اجتماعی شرکت ها بر رفتار مشتری در بخش بانکداری لبنان
  خـریـد محـصـول
  ابعاد فرهنگی و سیستم‌های مدیریت ارتباط با مشتری: مطالعه موردی فرافرهنگی
  خـریـد محـصـول
  طراحی به عنوان یادگیری- یا خلق دانش- مدل SECI
  خـریـد محـصـول
  بررسی فاکتور های موثر بر مدیریت منابع انسانی و فرآیند بهبود خدمات رسانی
  خـریـد محـصـول
  دانلود پاورپوینت اسانس‌ها و عصاره‌های گیاهی به عنوان عوامل ضد میکروبی
  خـریـد محـصـول
  اسانس‌ها و عصاره‌های گیاهی به عنوان عوامل ضد میکروبی
  خـریـد محـصـول
  بررسی تاثیر کادمیوم بر روی جذب و انتقال عناصر غذایی در پیازچه خوراکی
  خـریـد محـصـول
  تضاد منافع بر سر ابعاد سودمند و نامطلوب (مضر) کهور(Prospis spp) در ایالات متحده
  خـریـد محـصـول
  ثبت اختراع یا انتشار مقاله

  ثبت اختراع یا انتشار مقاله کدام اول باید انجام شود؟ پژوهشگران منابع مالی و غیر مالی بسیاری را صرف انجام تحقیقات و پژوهش ها میکنند و امکان دارد تعدادی از آنها تبدیل به دستاوردها و فناوری های نو گردد. محققان این نتایج را به سرعت در مقالات علمی ملی و بین المللی منتشر و به آن افتخار میکنند. اما باید مد نظر داشت، چنانچه دستاورد پژوهشی امکان تبدیل شدن به یک محصول یا فرآیند قابل استفاده و تولید در صنعت را داشته باشد، هر گونه انتشار عمومی از جمله مقاله باعث از دست رفتن شرط جدید بودن و در نتیجه عدم امکان ثبت فناوری به عنوان اختراع خواهد شد.

  در نتیجه محققان و پژوهشگران باید پیش از هرگونه افشاء عمومی آن دسته از نتایج تحقیقاتی که شرایط ثبت اختراع را دارا می باشد به صورت اظهارنامه اختراع در اداره مربوطه ثبت و سپس نسبت به انتشار آنها اقدام کنند. امکان دارد مراحل ثبت اختراع چندین ماه به طول بیانجامد که انتشار مقاله (و مانند آن) پس از تاریخ ثبت اظهارنامه اختراع مشکلی را در فرآیند ثبت اختراع بوجود نمی آورد.

  از آنجا که برخی دستاورد ها مانند روشهای تشخیص بیماری و نوآوری های مدیریتی قابلیت ثبت اختراع بین المللی و ملی را ندارند، محققان بدون نگرانی میتوانند انتشار در مقالات داخلی و خارجی را به عنوان اولین گزینه جهت کسب افتخار دست یابی به این قبیل پژوهشها انتخاب کنند.

  برو بالا