light box
امتیاز 2.65 نیمه رئالیسم یا شبه واقع گرایی">

نوع فایل : word
تعداد صفحات : 35
تعداد کلمات : 11000
مجله : Studies in History and Philosophy of Science Part A
انتشار : 2012
ترجمه ی متون جدول : ترجمه شده است
درج جداول در فایل ترجمه : درج شده است
منابع داخل متن : به صورت فارسی درج شده است
کیفیت ترجمه : طلایی
فونت ترجمه : ب نازنین 12
دسته بندی : ،
برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،

عنوان فارسی مقاله:نیمه رئالیسم یا شبه واقع گرایی

 چکیده

واقع گرایی شیء گرا بر این باور است که بیشتر موجودیت هایی که در تئوری های عملی به آنها اشاره می شود به درستی اجزاء موجود جهان طبیعت هستند. ادعاها در خصوص وجود اشیاء توجیه شده می باشند، مادامی که این توجیهات پیش می روند، در پرتو وجود تعاملات سببی که اشیاء درک شده را به درک کنندگان پیوند می دهند. ما دو نوع ویژگی را از هم متمایز کردیم: آنهایی که ما تشخیص می دهیم، بر حسب آن موجودیت ها در قواعد سببی مشارکت می کنند که به ما این اجازه را می دهد تا وجود آنها را استباط کنیم (ویژگی های تشخیصی)، و دیگر ویژگی هایی که با تئوی هایی خاص به موجودیت ها مرتبط هستند (ویژگی های فرعی). قواعد پدیدارشناختی بر حسب روابط بین موجودیت ها توجیه شده اند، یا اگر بخواهیم بطور دقیق تر بگوییم، ویژگی های تشخیصی شان، که به نوبه خود ساختار آن تئوری که آنها را شامل می شود را تعریف می کنند. باید گفت، مطالعه چنین قواعدی با استفاده از مشاهده و آزمایش به بیان روابط بین ویژگی های تشخیصی بر حسب فرمول ریاضی منجر می شود؛ ما ، به نوبه خود، این روابط ریاضیاتی را به منظور تعریف کردن ساختار تئوری مورد نظر به کار می گیریم. مفاهیم “موجودیت ساختاری” و “حفظ ساختار” ممکن است به اینگونه تعریف شده باشد، همانطور که واقع گرایی ساختاری می تواند اینگونه باشد، که دیدگاهی که بیشتر ساختارهای تئوری های فیزیکی بنیادی به درستی روابط بین اشیاء در جهان طبیعت را نشان می دهند. تفکرات در خصوص روابط بین ER و SR به تشخیص این امر منجر شد که این موضع گیری ها، در واقع، یکدیگر را شامل می شوند. ما از این موضع گیری ترکیبی حاصل تحت عنوان نیمه رئالیسم یاد می کنیم(نیمه رئالیسم یا شبه واقع گرایی).

TITLE:Semirealism

Abstract

entity realism holds that most of the entities referred to in scientific theories are truly existing constituents of the natural world. Claims regarding the existence of objects are justified, so far as justifications go, in light of the presence of causal interactions linking objects of perception to perceivers. We differentiated two kinds of properties: those we detect, in virtue of which entities partake in the causal regularities which allow us to infer their existence (detection properties), and others associated with entities in particular theories (auxiliary properties). Phenomenal regularities are accounted for in terms of relations between entities, or more specifically, their detection properties, which in turn define the structure of the theory containing them. That is to say, the study of such regularities by means of observation and experiment results in our representing relations between detection properties in terms of mathematical formulae; these mathematical relations, in turn, we take to define the structure of the theory concerned. Notions of ‘structural identity’ and ‘preservation of structure’ may be defined, as can structural realism, the view that most structures of fundamental physical theories correctlyچ represent relations between objects in the natural world. Reflections on the relation between ER and SR led to the realization that these positions, in fact, contain one another. The resulting combined position we referred to as semirealism.

  ثبت دیدگاه

   • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
   • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
   • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  برای ارسال دیدگاه شما باید وارد سایت شوید.

  محصولات مشابه
  قیمت‌های مسکن و ریسک اعتبار: شواهدی از ایالات متحده
  خـریـد محـصـول
  نقش یادگیری مشارکتی در بهبود مهارت‌های ارتباطات کلامی دانشجویان یادگیرنده EFL
  خـریـد محـصـول
  شکستن مقاومت میزبان توسط نیای تکاملی مستقل ویروس رگبرگ زرد نکروتیک چغندر قند
  خـریـد محـصـول
  واکنش پروسکایت ها به عنوان مبدل‌های خودرو
  خـریـد محـصـول
  ویژگی‌های انتقال منفذی و انتشار مؤثر مونولیت سرامیکی برای مبدل کاتالیزوری خودرو
  خـریـد محـصـول
  مبدل ترافیکی و کاتالیستی- آلایندگی اتمسفری مربوطه در منطقه شهری ریو دوژانیرو
  خـریـد محـصـول
  مکانیسم بازیابی فلزات گروه پلاتینوم از مبدل‌های کاتالیستی در سیستم‌های استفاده شده در اگزوز
  خـریـد محـصـول
  مطالعه تفضیلی اکسایش کاتالییستی HCHO و co در کاتالیزور Mn0.75Co2.25O4
  خـریـد محـصـول
  رفتار سه سویه فازهای ترکیبی و جداگانه پلاتینوم، پالادیوم و رادیوم در ترکیب گازی کامل
  خـریـد محـصـول
  مطالعه در مقیاس بنچ گاز مصنوعی یک مبدل کاتالیزوری ۴ راهی: اکسایش کاتالیزوری
  خـریـد محـصـول
  ثبت اختراع یا انتشار مقاله

  ثبت اختراع یا انتشار مقاله کدام اول باید انجام شود؟ پژوهشگران منابع مالی و غیر مالی بسیاری را صرف انجام تحقیقات و پژوهش ها میکنند و امکان دارد تعدادی از آنها تبدیل به دستاوردها و فناوری های نو گردد. محققان این نتایج را به سرعت در مقالات علمی ملی و بین المللی منتشر و به آن افتخار میکنند. اما باید مد نظر داشت، چنانچه دستاورد پژوهشی امکان تبدیل شدن به یک محصول یا فرآیند قابل استفاده و تولید در صنعت را داشته باشد، هر گونه انتشار عمومی از جمله مقاله باعث از دست رفتن شرط جدید بودن و در نتیجه عدم امکان ثبت فناوری به عنوان اختراع خواهد شد.

  در نتیجه محققان و پژوهشگران باید پیش از هرگونه افشاء عمومی آن دسته از نتایج تحقیقاتی که شرایط ثبت اختراع را دارا می باشد به صورت اظهارنامه اختراع در اداره مربوطه ثبت و سپس نسبت به انتشار آنها اقدام کنند. امکان دارد مراحل ثبت اختراع چندین ماه به طول بیانجامد که انتشار مقاله (و مانند آن) پس از تاریخ ثبت اظهارنامه اختراع مشکلی را در فرآیند ثبت اختراع بوجود نمی آورد.

  از آنجا که برخی دستاورد ها مانند روشهای تشخیص بیماری و نوآوری های مدیریتی قابلیت ثبت اختراع بین المللی و ملی را ندارند، محققان بدون نگرانی میتوانند انتشار در مقالات داخلی و خارجی را به عنوان اولین گزینه جهت کسب افتخار دست یابی به این قبیل پژوهشها انتخاب کنند.

  برو بالا