light box
امتیاز 2.65 نیمه رئالیسم یا شبه واقع گرایی">

نوع فایل : word
تعداد صفحات : 35
تعداد کلمات : 11000
مجله : Studies in History and Philosophy of Science Part A
انتشار : 2012
ترجمه ی متون جدول : ترجمه شده است
درج جداول در فایل ترجمه : درج شده است
منابع داخل متن : به صورت فارسی درج شده است
کیفیت ترجمه : طلایی
فونت ترجمه : ب نازنین 12
دسته بندی : ،
برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،

عنوان فارسی مقاله:نیمه رئالیسم یا شبه واقع گرایی

 چکیده

واقع گرایی شیء گرا بر این باور است که بیشتر موجودیت هایی که در تئوری های عملی به آنها اشاره می شود به درستی اجزاء موجود جهان طبیعت هستند. ادعاها در خصوص وجود اشیاء توجیه شده می باشند، مادامی که این توجیهات پیش می روند، در پرتو وجود تعاملات سببی که اشیاء درک شده را به درک کنندگان پیوند می دهند. ما دو نوع ویژگی را از هم متمایز کردیم: آنهایی که ما تشخیص می دهیم، بر حسب آن موجودیت ها در قواعد سببی مشارکت می کنند که به ما این اجازه را می دهد تا وجود آنها را استباط کنیم (ویژگی های تشخیصی)، و دیگر ویژگی هایی که با تئوی هایی خاص به موجودیت ها مرتبط هستند (ویژگی های فرعی). قواعد پدیدارشناختی بر حسب روابط بین موجودیت ها توجیه شده اند، یا اگر بخواهیم بطور دقیق تر بگوییم، ویژگی های تشخیصی شان، که به نوبه خود ساختار آن تئوری که آنها را شامل می شود را تعریف می کنند. باید گفت، مطالعه چنین قواعدی با استفاده از مشاهده و آزمایش به بیان روابط بین ویژگی های تشخیصی بر حسب فرمول ریاضی منجر می شود؛ ما ، به نوبه خود، این روابط ریاضیاتی را به منظور تعریف کردن ساختار تئوری مورد نظر به کار می گیریم. مفاهیم “موجودیت ساختاری” و “حفظ ساختار” ممکن است به اینگونه تعریف شده باشد، همانطور که واقع گرایی ساختاری می تواند اینگونه باشد، که دیدگاهی که بیشتر ساختارهای تئوری های فیزیکی بنیادی به درستی روابط بین اشیاء در جهان طبیعت را نشان می دهند. تفکرات در خصوص روابط بین ER و SR به تشخیص این امر منجر شد که این موضع گیری ها، در واقع، یکدیگر را شامل می شوند. ما از این موضع گیری ترکیبی حاصل تحت عنوان نیمه رئالیسم یاد می کنیم(نیمه رئالیسم یا شبه واقع گرایی).

TITLE:Semirealism

Abstract

entity realism holds that most of the entities referred to in scientific theories are truly existing constituents of the natural world. Claims regarding the existence of objects are justified, so far as justifications go, in light of the presence of causal interactions linking objects of perception to perceivers. We differentiated two kinds of properties: those we detect, in virtue of which entities partake in the causal regularities which allow us to infer their existence (detection properties), and others associated with entities in particular theories (auxiliary properties). Phenomenal regularities are accounted for in terms of relations between entities, or more specifically, their detection properties, which in turn define the structure of the theory containing them. That is to say, the study of such regularities by means of observation and experiment results in our representing relations between detection properties in terms of mathematical formulae; these mathematical relations, in turn, we take to define the structure of the theory concerned. Notions of ‘structural identity’ and ‘preservation of structure’ may be defined, as can structural realism, the view that most structures of fundamental physical theories correctlyچ represent relations between objects in the natural world. Reflections on the relation between ER and SR led to the realization that these positions, in fact, contain one another. The resulting combined position we referred to as semirealism.

  ثبت دیدگاه

   • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
   • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
   • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  برای ارسال دیدگاه شما باید وارد سایت شوید.

  محصولات مشابه
  تأثیر تصمیم گیری استراتژیک بر عملکرد سازمانی
  خـریـد محـصـول
  تولید مثل در دوران شیردهی گاوهای شیری: ادغام جنبه های تغذیه ای کنترل
  خـریـد محـصـول
  مدیریت سرمایه در گردش و سن مدیرعامل
  خـریـد محـصـول
  تأثیر حاکمیت شرکتی و ارتباطات سیاسی بر عدم تقارن اطلاعات
  خـریـد محـصـول
  ساختار سرمایه و عملکرد شرکت: شواهدی از آلمان تحت پذیرش IFRS
  خـریـد محـصـول
  قوانین مالی ناکارآمد؟ تأثیر استانداردهای حسابداری بخش عمومی بر بودجه، کارایی و پاسخگویی
  خـریـد محـصـول
  طراحی پنجره دفاتر با تهویه طبیعی در اقلیم مدیترانه از نظر عملکرد CO2 و آسایش حرارتی
  خـریـد محـصـول
  رضایت از زندگی، بهزیستی ذهنی و مهارت های عملکردی در سالمندان
  خـریـد محـصـول
  تأثیر بانکداری الکترونیک بر سودآوری بانک های تجاری در نیجریه (۲۰۱۱-۲۰۱۸)
  خـریـد محـصـول
  حاکمیت شرکتی و مدیریت سود بانک‌های پول سپرده در نیجریه
  خـریـد محـصـول
  ثبت اختراع یا انتشار مقاله

  در اولین مرحله از شروع یک تحقیق جدید نیاز است منابع مختلفی جستجو شود تا جدید بودن ایده مورد بررسی قرار گیرد. یکی از بهترین منابع جهت جستجو، لیست اختراع های ثبت شده است. پایگاه های جستجوی پتنت به محقق کمک میکند پیشینه تحقیق خود را مورد بررسی قرار دهد تا مطمئن شود کار تکراری انجام نمیدهد. لیست اختراعات ثبت شده در اداره ثبت اختراعات ایران دارای طبقه بندی های متفاوتی است. در طبقه بندی بین المللی B که شامل اختراعات حوزه نیاز ها بشری شامل عملیات اجرایی، حمل و نقل شامل: کشتیرانی، ترابری و دیگر موارد را میتوانید در پایگاه جستجوی دارایی های فکری دارکوب مشاهده کنید.

  ثبت اختراع یا انتشار مقاله کدام اول باید انجام شود؟ پژوهشگران منابع مالی و غیر مالی بسیاری را صرف انجام تحقیقات و پژوهش ها میکنند و امکان دارد تعدادی از آنها تبدیل به دستاوردها و فناوری های نو گردد. محققان این نتایج را به سرعت در مقالات علمی ملی و بین المللی منتشر و به آن افتخار میکنند. اما باید مد نظر داشت، چنانچه دستاورد پژوهشی امکان تبدیل شدن به یک محصول یا فرآیند قابل استفاده و تولید در صنعت را داشته باشد، هر گونه انتشار عمومی از جمله مقاله باعث از دست رفتن شرط جدید بودن و در نتیجه عدم امکان ثبت فناوری به عنوان اختراع خواهد شد.

  در نتیجه محققان و پژوهشگران باید پیش از هرگونه افشاء عمومی آن دسته از نتایج تحقیقاتی که شرایط ثبت اختراع را دارا می باشد به صورت اظهارنامه اختراع در اداره مربوطه ثبت و سپس نسبت به انتشار آنها اقدام کنند. امکان دارد مراحل ثبت اختراع چندین ماه به طول بیانجامد که انتشار مقاله (و مانند آن) پس از تاریخ ثبت اظهارنامه اختراع مشکلی را در فرآیند ثبت اختراع بوجود نمی آورد.

  از آنجا که برخی دستاورد ها مانند روشهای تشخیص بیماری و نوآوری های مدیریتی قابلیت ثبت اختراع بین المللی و ملی را ندارند، محققان بدون نگرانی میتوانند انتشار در مقالات داخلی و خارجی را به عنوان اولین گزینه جهت کسب افتخار دست یابی به این قبیل پژوهشها انتخاب کنند.

   
  برو بالا