light box
امتیاز 2.93 مروری بر شناسایی موضوعات نوظهور در علم و تکنولوژی">

عنوان فارسی مقاله:مروری بر شناسایی موضوعات نوظهور در علم و تکنولوژی

 چکیده  

شناسایی موضوعات در حال ظهور مورد توجه تصمیم گیرندگان در دولت و صنعت است. اگرچه بسیاری از مطالعات موردی تجزیه و تحلیل گذشته نگر از موضوعات در حال ظهور را ارائه می دهند ، مطالعات کمی در واقع موضوعات در حال ظهور را برای بررسی تصمیم گیرندگان معرفی می کنند. ما یک رویکرد جدید برای شناسایی موضوعات در حال ظهور در علم و فناوری ارائه می دهیم. دو مدل در مقیاس بزرگ از ادبیات علمی ، یکی مبتنی بر استناد مستقیم ، و دیگری بر اساس هم استناد ، با هم ترکیب شده اند و موضوعات در حال ظهور را با استفاده از یک تابع اختلاف ، به عنوان خواص جدید و سریع رشد می کنند ، معرفی می کنند. ۲۵ موضوع برتر در حال ظهور برای هر سال ۲۰۰۷ تا ۲۰۱۰ شناسایی می شوند. این مباحث برای درک نیروهای محرک ظهور آنها ، اعم از کشف علمی ، نوآوری فناوری یا وقایع برون زا ، به روش های مختلف طبقه بندی و مشخص می شوند. موضوعات با جستجوی موارد مهم اخیر مرتبط با موضوع یا محققان اصلی آن ارزیابی می شوند. شواهد ارائه شده نشان می دهد که این روش لیستی مناسب از موضوعات در حال ظهور مناسب برای بازرسی توسط تصمیم گیرندگان معرفی می کند(موضوعات نوظهور در علم و تکنولوژی).

Title: Identifying emerging topics in science and technology

Abstract

 The identification of emerging topics is of current interest to decision makers in both government and industry. Although many case studies present retrospective analyses of emerging topics, few studies actually nominate emerging topics for consideration by decision makers. We present a novel approach to identifying emerging topics in science and technology. Two large scale models of the scientific literature, one based on direct citation, and the other based on co-citation, are combined to nominate emerging topics using a difference function that rewards clusters that are new and growing rapidly. The top 25 emergent topics are identified for each year 2007 through 2010. These topics are classified and characterized in various ways in order to understand the motive forces behind their emergence, whether scientific discovery, technological innovation, or exogenous events. Topics are evaluated by searching for recent major awards associated with the topic or its key researchers. The evidence presented suggests that the methodology nominates a viable list of emerging topics suitable for inspection by decision makers.

  ثبت دیدگاه

   • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
   • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
   • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  برای ارسال دیدگاه شما باید وارد سایت شوید.

  محصولات مشابه
  تأثیر شیوه های مدیریتی زنجیره تأمین سبز بر پایداری محیط زیست: کارخانه های تولید پوشاک آماده بنگلادش
  خـریـد محـصـول
  پیشرفت‌های حاصل شده در روشهای فرآوری مواد اومامی: یک مقاله‌ی مروری
  خـریـد محـصـول
  جغرافیای انگ: روش‌های تجربی برای تعیین مجازات و تاوان مکان
  خـریـد محـصـول
  بررسی شیوه‌های استخراج کلاژن به منظور تجزیه تحلیل ایزوتوپ‌های پایدار در تحقیقات رژیم غذایی
  خـریـد محـصـول
  دلبستگی والدین ، وابستگی عاشقانه بزرگسالان و کودکان و رضایت زناشویی: بررسی زمینه های فرهنگی
  خـریـد محـصـول
  الگوهای دلبستگی(وابستگی) والدین در مادران کودکان مبتلا به اختلال اضطراب
  خـریـد محـصـول
  استراتژی‌های تمایز و عملکرد بانک‌های پول سپرده گذاری در بندر هارکورت، نیجریه
  خـریـد محـصـول
  تأثیر زکات تولید در افزایش درآمد در کاهش فقر جامعه در آچه اندونزی
  خـریـد محـصـول
  مروری بر راه حل‌های اینترنت اشیا برای کنترل انرژی هوشمند در ساختمان‌ها برای کاربردهای شهر هوشمند
  خـریـد محـصـول
  تحلیل محتوای صندوق های سرمایه گذاری مطابق با شرع در KSA: آیا عدالت اجتماعی مهم است ؟
  خـریـد محـصـول
  ثبت اختراع یا انتشار مقاله

  ثبت اختراع یا انتشار مقاله کدام اول باید انجام شود؟ پژوهشگران منابع مالی و غیر مالی بسیاری را صرف انجام تحقیقات و پژوهش ها میکنند و امکان دارد تعدادی از آنها تبدیل به دستاوردها و فناوری های نو گردد. محققان این نتایج را به سرعت در مقالات علمی ملی و بین المللی منتشر و به آن افتخار میکنند. اما باید مد نظر داشت، چنانچه دستاورد پژوهشی امکان تبدیل شدن به یک محصول یا فرآیند قابل استفاده و تولید در صنعت را داشته باشد، هر گونه انتشار عمومی از جمله مقاله باعث از دست رفتن شرط جدید بودن و در نتیجه عدم امکان ثبت فناوری به عنوان اختراع خواهد شد.

  در نتیجه محققان و پژوهشگران باید پیش از هرگونه افشاء عمومی آن دسته از نتایج تحقیقاتی که شرایط ثبت اختراع را دارا می باشد به صورت اظهارنامه اختراع در اداره مربوطه ثبت و سپس نسبت به انتشار آنها اقدام کنند. امکان دارد مراحل ثبت اختراع چندین ماه به طول بیانجامد که انتشار مقاله (و مانند آن) پس از تاریخ ثبت اظهارنامه اختراع مشکلی را در فرآیند ثبت اختراع بوجود نمی آورد.

  از آنجا که برخی دستاورد ها مانند روشهای تشخیص بیماری و نوآوری های مدیریتی قابلیت ثبت اختراع بین المللی و ملی را ندارند، محققان بدون نگرانی میتوانند انتشار در مقالات داخلی و خارجی را به عنوان اولین گزینه جهت کسب افتخار دست یابی به این قبیل پژوهشها انتخاب کنند.

  در اولین مرحله از شروع یک تحقیق جدید نیاز است منابع مختلفی جستجو شود تا جدید بودن ایده مورد بررسی قرار گیرد. یکی از بهترین منابع جهت جستجو، جستجوی اختراع های ثبت شده است. پایگاه های جستجوی پتنت به محقق کمک میکند پیشینه تحقیق خود را مورد بررسی قرار دهد تا مطمئن شود کار تکراری انجام نمیدهد. لیست اختراعات ثبت شده در ایران در طبقه بندی بین المللی A که شامل اختراعات حوزه نیاز ها بشری شامل کشاوری، مواد غذایی، کالاهای خانگی یا شخصی، بهداشت و سرگرمی را میتوانید در پایگاه جستجوی دارایی های فکریدارکوب مشاهده کنید.
  برو بالا