light box
امتیاز 2.93 مدیریت تغییر در تحویل پروژه های پیچیده: مدیریت پیکر بندی، اطلاعات دارایی">

نوع فایل : word
تعداد صفحات : 56
تعداد کلمات : 15000
مجله : International Journal of Project Management
انتشار : 2015
ترجمه متون داخل جداول : ترجمه شده است
درج جداول در فایل ترجمه : درج شده است
منابع داخل متن : به صورت فارسی درج شده است
کیفیت ترجمه : طلایی
دسته بندی : ،
برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،

عنوان فارسی مقاله:مدیریت تغییر در تحویل پروژه های پیچیده: مدیریت پیکر بندی، اطلاعات دارایی و داده های عظیم(کلان داده ها)

 چکیده  

 از آن جا که ما وارد یک دوره موسوم به داده‌های عظیم شده‌ایم، اطلاعات دارایی به یک موضوع مهم در قابلیت تحویل پروژه‌های پیچیده تبدیل شده است. تحقیقات قبلی نشان داده‌اند که فناوری‌های دیجیتالی امکان سازمان دهی سریع و انعطاف پذیر طیف وسیعی از پروژه‌ها را می‌دهند. این تحقیق به بررسی عملیات مدیریت تغییر در ایرباس، cern و کروسیل از طریق مرور منابع، مصاحبه، بازدید میدانی و کارگاه آموزشی موردی می‌پردازد. این سازمان‌ها، پروژه‌های پیچیده را بسته به فناوری‌های دیجیتال برای مدیریت مجموعه داده‌های عظیم تحویل می‌دهند و از مدیریت پیکر بندی استفاده می‌کنند که یک سیستم مهندسی می‌باشد که در اواسط قرن ۲۰ برای استقرار و حفظ یکپارچگی ایجاد شد. اطلاعات دارایی با تغییر مدیریت شده از طریق سیستم‌های دیجیتال با استفاده از فرایندهای نسبتاً سلسه مراتبی، غیر هم زمان و متوالی ساخته می‌شود. این مقاله محدودیت‌های انعطاف پذیری در پروژه‌های دیجیتال را روشن سازی می‌کند که در آن یکپارچگی مهم است. چالش‌های مدیریت تغییر با در نظر گرفتن ماهیت پیکر بندی، استفاده بالقوه از تحلیل‌های پروژه پیچیده و اهمیت علمی و عملی مورد بحث قرار می‌گیرند.

 

Title: Managing change in the delivery of complex projects: Configuration management, asset information and ‘big data’

Abstract

As we enter an era of ‘big data’, asset information is becoming a deliverable of complex projects. Prior research suggests digital technologies enable rapid, flexible forms of project organizing. This research analyses practices of managing change in Airbus, CERN and Crossrail, through desk-based review, interviews, visits and a cross-case workshop. These organizations deliver complex projects, rely on digital technologies to manage large data-sets; and use configuration management, a systems engineering approach with mid-20th century origins, to establish and maintain integrity. In them, configuration management has become more, rather than less, important. Asset information is structured, with change managed through digital systems, using relatively hierarchical, asynchronous and sequential processes. The paper contributes by uncovering limits to flexibility in complex projects where integrity is important. Challenges of managing change are discussed, considering the evolving nature of configuration management; potential use of analytics on complex projects; and implications for research and practice.

ثبت دیدگاه

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

برای ارسال دیدگاه شما باید وارد سایت شوید.

محصولات مشابه
ACE2- از سیستم رنین-آنژیوتنسین تا میکروبیوتای روده و سوء تغذیه
خـریـد محـصـول
از SARS تا COVID-19: آنچه در مورد کودکان آلوده به COVID-19 آموخته‌ایم
خـریـد محـصـول
اهداف پاسخ‌های سلول‌های T به کروناویروس SARS-COV-2 در افراد با بیماری کوید ۱۹
خـریـد محـصـول
تراکم یا انباشت سفارش فروش و مسئولیت پذیری اجتماعی شرکتی
خـریـد محـصـول
اجتناب و فرار مالیاتی به مرور زمان: مقایسه‌ی شرکت‌های اروپایی و آمریکایی
خـریـد محـصـول
مشارکت و همکاری بین مرزی بین نهاد های نظارتی اوراق بهادار
خـریـد محـصـول
ارتباط بین مدیریت دانش، یادگیری سازمانی و حافظه
خـریـد محـصـول
ترجیحات مربوط به توزیع مجدد و قرار گرفتن در معرض برنامه ها
خـریـد محـصـول
سوگیری‌ها در برآورد ضریب فزاینده‌ی مالی
خـریـد محـصـول
تخمین هزینه حاشیه‌ای نگهداری و تعمیر بزرگراه تحت فعالیت‌های نگهداری چندگانه
خـریـد محـصـول
ثبت اختراع یا انتشار مقاله

ثبت اختراع یا انتشار مقاله کدام اول باید انجام شود؟ پژوهشگران منابع مالی و غیر مالی بسیاری را صرف انجام تحقیقات و پژوهش ها میکنند و امکان دارد تعدادی از آنها تبدیل به دستاوردها و فناوری های نو گردد. محققان این نتایج را به سرعت در مقالات علمی ملی و بین المللی منتشر و به آن افتخار میکنند. اما باید مد نظر داشت، چنانچه دستاورد پژوهشی امکان تبدیل شدن به یک محصول یا فرآیند قابل استفاده و تولید در صنعت را داشته باشد، هر گونه انتشار عمومی از جمله مقاله باعث از دست رفتن شرط جدید بودن و در نتیجه عدم امکان ثبت فناوری به عنوان اختراع خواهد شد.

در نتیجه محققان و پژوهشگران باید پیش از هرگونه افشاء عمومی آن دسته از نتایج تحقیقاتی که شرایط ثبت اختراع را دارا می باشد به صورت اظهارنامه اختراع در اداره مربوطه ثبت و سپس نسبت به انتشار آنها اقدام کنند. امکان دارد مراحل ثبت اختراع چندین ماه به طول بیانجامد که انتشار مقاله (و مانند آن) پس از تاریخ ثبت اظهارنامه اختراع مشکلی را در فرآیند ثبت اختراع بوجود نمی آورد.

از آنجا که برخی دستاورد ها مانند روشهای تشخیص بیماری و نوآوری های مدیریتی قابلیت ثبت اختراع بین المللی و ملی را ندارند، محققان بدون نگرانی میتوانند انتشار در مقالات داخلی و خارجی را به عنوان اولین گزینه جهت کسب افتخار دست یابی به این قبیل پژوهشها انتخاب کنند.

برو بالا