light box
امتیاز 3.47 مذاکره چالش های آمرانه">

نوع فایل : word
تعداد صفحات : 35
تعداد کلمات : 14000
مجله : Journal of Criminal Law and Criminology
انتشار : 2014
ترجمه متون داخل جداول : ترجمه شده است
درج جداول در فایل ترجمه : درج شده است
منابع داخل متن : به صورت فارسی درج شده است
کیفیت ترجمه : طلایی
فونت ترجمه : ب نازنین 12
دسته بندی : ،
برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،

عنوان فارسی مقاله:مذاکره چالش های آمرانه

 چکیده

چالش‌های آمرانه طرفین دعوا را قادر به خارج کردن اعضای احتمالی هیئت منصفه از هیئت ژوری بدون تشریج دلیل می‌کند و بر اساس آن بر اصول نژاد بیشتر تاکید می‌کند. در دعوی بوستون کنتاکی، دیوان عالی سعی در کاهش سو استفاده‌های مشهود با الزام این که طرفدارا دلیل بی طرفی نژادی را برای حملات خود ذکر کرده‌اند و دادگاه‌ها را در راستای ارزیابی این توجیه در نظر گرفته‌اند داشت. با این حال رژیم باتسون تا حد زیادی ناموفق بوده است و از این روی تبعیض نژاد در انتخاب ژوری پایان نیافت و به طور کافی از حقوق ژوری کنار گذاشته شده حمایت نکرد(مذاکره چالش های آمرانه). یکی از دلایل این ناکامی و شکست این است که قانون و چارچوب باتسون بر اساس نظریه‌های روان شناسی سادله لوحانه رفتار انسانی است. این موارد به شکل زیر هستند: ۱- ملاحظات نژادی را می‌توان از فرایند انتخاب ژوری خارج کرد ۲- وکلا باید از انگیزه خود برای حمله به وکلای خاص اگاه باشند و از این روی دلایل خود را به طور صادقانه گزارش کنند ۳- قضات باید قادر به تمایز بین توجیهات درست و نادرست باشند. با این حال این نظریه‌ها مطابق با پیشرفت‌های اخیر در روان شناسی شناختی نمی‌باشند و این نشان می‌دهد که بسیاری از افراد در برابر اقلیت‌های نژادی رفتار جانب دارانه دارند حتی زمانی که ما باور داشته باشیم که رفتارها بدون تبعیض است(مذاکره چالش های آمرانه).

Title: Negotiating Peremptory Challenges

 

Abstract

Peremptory challenges enable litigants to remove otherwise qualified prospective jurors from the jury panel without any showing of cause, and accordingly, are often exercised on the basis of race. In Batson v. Kentucky, the Supreme Court tried to remedy the most obvious abuses by requiring that strike proponents give a "race neutral" reason for their strikes and directing trial courts to assess the credibility of the explanation. But the Batson regime has proved spectacularly unsuccessful. It has not ended racial discrimination in jury selection, nor does it adequately safeguard the rights of the excluded jurors. One of the reasons for this failure is that the Batson framework rests on psychologically naive theories of human behavior. These are that (1) considerations of race can be purged from the jury selection process, (2) lawyers will be aware of their motivations for striking particular jurors and will report these reasons honestly, and (3) judges will be able to distinguish between honest and dishonest explanations. But these theories are inconsistent with recent advances in cognitive psychology, which suggest instead that most of us retain implicit biases against racial minorities, even when we believe that we are unbiased.

ثبت دیدگاه

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

برای ارسال دیدگاه شما باید وارد سایت شوید.

محصولات مشابه
ارزیابی ومرور جامع ریسک ها و مزایای مصرف قهوه
خـریـد محـصـول
غذاهای فراسودمند: مزایا ، نگرانی ها و چالش ها – مقاله مربوط به شورای علوم و سلامت آمریکا
خـریـد محـصـول
انرژی، اکسرژی و تجزیه و تحلیل اقتصادی دیگهای بخار صنعتی
خـریـد محـصـول
تجزیه و تحلیل انرژی و اکسرژی نیروگاه بخار در اردن
خـریـد محـصـول
NICE: سیستم بیان برای لاکتوکوکوس لاکتیس: سیستم بیان ژن کنترل شده نایسین
خـریـد محـصـول
پروژه بررسی خوشه بندی مبتنی بر منطق فازی شبکه های حسگر بیسیم
خـریـد محـصـول
اثرات سرریز افشای MD&A برای سرمایه گذاری حقیقی: نقش رقابت صنعتی
خـریـد محـصـول
آیا کاهش نرخ مالیات موثر نشان دهنده اجتناب مالیاتی است؟
خـریـد محـصـول
تغییرات رشدی در اثرات اندازه برای مسائل جمع ساده
خـریـد محـصـول
زیرساخت مدیریت دارایی (IAM): تکامل و ارزیابی
خـریـد محـصـول
ثبت اختراع یا انتشار مقاله

در اولین مرحله از شروع یک تحقیق جدید نیاز است منابع مختلفی جستجو شود تا جدید بودن ایده مورد بررسی قرار گیرد. یکی از بهترین منابع جهت جستجو، لیست اختراع های ثبت شده است. پایگاه های جستجوی پتنت به محقق کمک میکند پیشینه تحقیق خود را مورد بررسی قرار دهد تا مطمئن شود کار تکراری انجام نمیدهد. لیست اختراعات ثبت شده در اداره ثبت اختراعات ایران دارای طبقه بندی های متفاوتی است. در طبقه بندی بین المللی B که شامل اختراعات حوزه نیاز ها بشری شامل عملیات اجرایی، حمل و نقل شامل: کشتیرانی، ترابری و دیگر موارد را میتوانید در پایگاه جستجوی دارایی های فکری دارکوب مشاهده کنید.

ثبت اختراع یا انتشار مقاله کدام اول باید انجام شود؟ پژوهشگران منابع مالی و غیر مالی بسیاری را صرف انجام تحقیقات و پژوهش ها میکنند و امکان دارد تعدادی از آنها تبدیل به دستاوردها و فناوری های نو گردد. محققان این نتایج را به سرعت در مقالات علمی ملی و بین المللی منتشر و به آن افتخار میکنند. اما باید مد نظر داشت، چنانچه دستاورد پژوهشی امکان تبدیل شدن به یک محصول یا فرآیند قابل استفاده و تولید در صنعت را داشته باشد، هر گونه انتشار عمومی از جمله مقاله باعث از دست رفتن شرط جدید بودن و در نتیجه عدم امکان ثبت فناوری به عنوان اختراع خواهد شد.

در نتیجه محققان و پژوهشگران باید پیش از هرگونه افشاء عمومی آن دسته از نتایج تحقیقاتی که شرایط ثبت اختراع را دارا می باشد به صورت اظهارنامه اختراع در اداره مربوطه ثبت و سپس نسبت به انتشار آنها اقدام کنند. امکان دارد مراحل ثبت اختراع چندین ماه به طول بیانجامد که انتشار مقاله (و مانند آن) پس از تاریخ ثبت اظهارنامه اختراع مشکلی را در فرآیند ثبت اختراع بوجود نمی آورد.

از آنجا که برخی دستاورد ها مانند روشهای تشخیص بیماری و نوآوری های مدیریتی قابلیت ثبت اختراع بین المللی و ملی را ندارند، محققان بدون نگرانی میتوانند انتشار در مقالات داخلی و خارجی را به عنوان اولین گزینه جهت کسب افتخار دست یابی به این قبیل پژوهشها انتخاب کنند.

 
برو بالا