light box
امتیاز 2.65 یک مدل فرایند اطلاعاتی مبتنی بر یک رویکرد مشترک">

نوع فایل : word
تعداد صفحات : 21
تعداد کلمات : 6800
مجله : Intelligent Computing, Networking, and Informatics
انتشار : 2014
ترجمه ی متون جدول : ترجمه شده است
درج جداول در فایل ترجمه : درج شده است
منابع داخل متن : به صورت فارسی درج شده است
کیفیت ترجمه : طلایی
فونت ترجمه : ب نازنین 12
دسته بندی :
برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ، ، ،

عنوان فارسی مقاله:یک مدل فرایند اطلاعاتی مبتنی بر یک رویکرد مشترک

 چکیده

در حوزه اطلاعاتی ، جمع آوری و پردازش اطلاعات و اطلاعات از منابع چندگانه اطلاعاتی ، نظارت و بازآفرینی (ISR) (از جمله سنسورها ، انسانها ، منابع باز و غیره) برای تولید هوش عملی با ارزش بالا به منظور مقابله با تهدید ضروری است. . در عمل فعلی ، خروجی منابع مختلف بیشتر از یکدیگر جدا می شوند و بنابراین ، بازرسی محدود است. علاوه بر این ، مدل چرخه هوش سنتی فاقد نمایندگی فرآیند از دیدگاه همه منبع است. در این مقاله ، ما یک مدل فرایند اطلاعاتی همه منبع را ارائه می دهیم که عناصر فرآیند اطلاعات را از منظر همه منبع نشان می دهد. مدل ارائه شده از چندین فعالیت و فرآیند تشکیل شده است: وظیفه اطلاعاتی. جهت؛ جمع آوری و پردازش منبع منفرد؛ کشف همه منبع و همجوشی؛ انتشار | پخش شدن؛ و ارزیابی و بازخورد. سه سطح از جزئیات مدل ارائه شده است. مدل پیشنهادی یک رویکرد مشترک را پیش بینی می کند که با به اشتراک گذاشتن وظایف و نتایج تجزیه و تحلیل بین همه بازیگران سازمان های مختلف اطلاعاتی نظامی و غیر نظامی ، می تواند تجزیه و تحلیل تعداد بیشتری از داده های منبع منفرد را امکان پذیر کند. علاوه بر این ، این مقاله به بحث در مورد مسائل و چالش های مربوط به اثربخشی مدل اطلاعاتی همه منبع می پردازد و عواملی را ارائه می دهد که چنین رویکرد مشارکتی را ممکن می سازد(اطلاعاتی مبتنی بر یک رویکرد مشترک).

TITLE: An intelligence process model based on a collaborative approach

Abstract

In the intelligence domain, the collection and processing of information and intelligence from multiple Intelligence, Surveillance and Reconnaissance (ISR) sources (including sensors, human, open sources, etc.) is essential to produce actionable intelligence of high value in order to counter threat. In current practice, the outputs of different sources are more often separated from one another and thus, crosschecking is limited. Further, the traditional intelligence cycle model lacks in representing the process from an all-source perspective. In this paper, we propose an all-source intelligence process model that represents elements of the intelligence process from an all-source perspective. The proposed model is
composed of several activities and processes: intelligence tasking; direction; single source collection & processing; all-source discovery & fusion; dissemination; and evaluation & feedback. Three levels of detail of the model are provided. The proposed model presumes a collaborative approach that enables the analysis of a greater quantity of single source data by sharing analysis tasks and results between all actors from different military and non-military intelligence organizations. In addition, this paper discusses the issues and challenges to the effectiveness of all-source intelligence model and presents factors that enable such a collaborative approach.

 

  ثبت دیدگاه

   • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
   • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
   • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  برای ارسال دیدگاه شما باید وارد سایت شوید.

  محصولات مشابه
  ادراک والدین از تغییرات در نیاز های اولیه و اساسی زندگی کودکان معلول
  خـریـد محـصـول
  مرور دقیق اثرات بالقوه میکروپلاستیک ها و افزودنی ها روی سلامت انسان
  خـریـد محـصـول
  نوسانات فصلی هیدروکربن های آروماتیک پلی سایکلیک و ژنوتوکسیسیتی
  خـریـد محـصـول
  شناسایی ریسک مصرف کنندگان کره ای بسته به ارایه اطلاعات ایمنی برای محصولات شیمیایی
  خـریـد محـصـول
  نقش هوش هیجانی و تعدیل اجتماعی-فرهنگی روی بهزیستی روانی
  خـریـد محـصـول
  فرم شهری، کیفیت هوا و مرگ و میر ناشی از بیماری های قلبی تنفسی: تحلیل مسیر
  خـریـد محـصـول
  گرایش زیست محیطی، مدیریت زنجیره تامین سبز و عملکرد شرکت
  خـریـد محـصـول
  رفتار بی تحرکی در مدرسه، فعالیت فیزیکی و پیامد های مرتبط با سلامت در میان کودکان
  خـریـد محـصـول
  ساخت پرتفوی بهینه با استفاده از مدل تک شاخص و مدل همبستگی ثابت
  خـریـد محـصـول
  تأثیر ادراکات عدالت سازمانی بر فرسودگی شغلی
  خـریـد محـصـول
  ثبت اختراع یا انتشار مقاله

  ثبت اختراع یا انتشار مقاله کدام اول باید انجام شود؟ پژوهشگران منابع مالی و غیر مالی بسیاری را صرف انجام تحقیقات و پژوهش ها میکنند و امکان دارد تعدادی از آنها تبدیل به دستاوردها و فناوری های نو گردد. محققان این نتایج را به سرعت در مقالات علمی ملی و بین المللی منتشر و به آن افتخار میکنند. اما باید مد نظر داشت، چنانچه دستاورد پژوهشی امکان تبدیل شدن به یک محصول یا فرآیند قابل استفاده و تولید در صنعت را داشته باشد، هر گونه انتشار عمومی از جمله مقاله باعث از دست رفتن شرط جدید بودن و در نتیجه عدم امکان ثبت فناوری به عنوان اختراع خواهد شد.

  در نتیجه محققان و پژوهشگران باید پیش از هرگونه افشاء عمومی آن دسته از نتایج تحقیقاتی که شرایط ثبت اختراع را دارا می باشد به صورت اظهارنامه اختراع در اداره مربوطه ثبت و سپس نسبت به انتشار آنها اقدام کنند. امکان دارد مراحل ثبت اختراع چندین ماه به طول بیانجامد که انتشار مقاله (و مانند آن) پس از تاریخ ثبت اظهارنامه اختراع مشکلی را در فرآیند ثبت اختراع بوجود نمی آورد.

  از آنجا که برخی دستاورد ها مانند روشهای تشخیص بیماری و نوآوری های مدیریتی قابلیت ثبت اختراع بین المللی و ملی را ندارند، محققان بدون نگرانی میتوانند انتشار در مقالات داخلی و خارجی را به عنوان اولین گزینه جهت کسب افتخار دست یابی به این قبیل پژوهشها انتخاب کنند.

  در اولین مرحله از شروع یک تحقیق جدید نیاز است منابع مختلفی جستجو شود تا جدید بودن ایده مورد بررسی قرار گیرد. یکی از بهترین منابع جهت جستجو، جستجوی اختراع های ثبت شده است. پایگاه های جستجوی پتنت به محقق کمک میکند پیشینه تحقیق خود را مورد بررسی قرار دهد تا مطمئن شود کار تکراری انجام نمیدهد. لیست اختراعات ثبت شده در ایران در طبقه بندی بین المللی A که شامل اختراعات حوزه نیاز ها بشری شامل کشاوری، مواد غذایی، کالاهای خانگی یا شخصی، بهداشت و سرگرمی را میتوانید در پایگاه جستجوی دارایی های فکریدارکوب مشاهده کنید.
  برو بالا