light box
امتیاز 2.65 چگونه استرس روانی در محیط کار بر تمایل حضور گرایی">

نوع فایل : word
تعداد صفحات : 37
تعداد کلمات : 10000
مجله : European Journal of Work and Organizational Psychology
انتشار : 2013
ترجمه ی متون جدول : ترجمه شده است
درج جداول در فایل ترجمه : درج شده است
منابع داخل متن : به صورت فارسی درج شده است
کیفیت ترجمه : طلایی
فونت ترجمه : ب نازنین 12
دسته بندی :
برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،

عنوان فارسی مقاله:چگونه  استرس روانی در محیط کار بر تمایل حضور گرایی (حضور غیر موجه) اثر می گذارد: تست مدل تقاضا-کنترل- پشتیبانی

 چکیده

هدف این مطالعه، بررسی اثر منابع مختلف تنش روانی در محیط کار بر اساس مدل  تقاضا کنترل پشتیبانی در خصوص تمایل به حضور گرایی می باشد. پیش فرض های تحقیق، بر گرفته از نسخه دینامیکی مدل تقاضا کنترل می باشد که   ما بعد پشتیبانی اجتماعی را که بخشی از مدل DCS است به آن افزودیم. داده ها از یک نمونه معرف بزرگ  متشکل از ۱۶۰۹ کارگر بخش دولتی و خصوصی در استان کبک کانادا  بر گرفته شده اند که این کارگران به پرسش نامه های طراحی شده بر اساس مصاحبه کامپیوتری در دوره سه ماهه در ۲۰۰۷ تا ۲۰۰۸ پاسخ دادند. نتایج نشان می دهد که ترکیبی از قدرت تصمیم گیری پایین و پشتیبانی   مافوق، موجب تضعیف رابطه مثبت بین تقاضای شغلی و تمایل حضور گرایی در قالب زمانی ۱۰ ساله تحت  یک شغل جدید می شود(استرس روانی در محیط کار).

TITLE: How psychological stress in the workplace influences presenteeism propensity: A test of the Demand–Control–Support model

Abstract

The aim of this study is to examine the influence of the sources of psychological stress at work assumed by the Demand– Control–Support (DCS) model on presenteeism propensity. Research propositions are derived from the dynamic version of the Demand–Control model, to which we added the dimension of social support, which is part of the DCS model. Data were obtained from a large representative sample consisting of 1609 public and private sector workers living in the Canadian province of Que´ bec, who responded to a questionnaire, administered using computer-assisted interviewing over a 3-month period in 2007–2008. The results indicate that the combination of low decision authority and high supervisor’s support attenuates the positive relationship between job demands and presenteeism propensity within a 10-year time frame of exposure to a new job.

  ثبت دیدگاه

   • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
   • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
   • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  برای ارسال دیدگاه شما باید وارد سایت شوید.

  محصولات مشابه
  کنترل هماهنگ مزارع بادی ساحلی و مبدل HVDC برای میرایی نوسان برق
  خـریـد محـصـول
  شرایط صادرات اتحادیه اروپا برای گوشت و فراورده‌های گوشتی تازه
  خـریـد محـصـول
  آیین نامه (EC) شماره ۸۵۳/۲۰۰۴ پارلمان و شورای اروپا
  خـریـد محـصـول
  آیا ساختار سرمایه و دارایی نقدی موجب سلب مالکیت سهامداران اقلیت می‌شود؟
  خـریـد محـصـول
  پاور پوینت نیازهای ویژه سالمندان در حوادث و بلایا و فجایع طبیعی
  خـریـد محـصـول
  فرار مالیاتی و اجتناب از پرداخت مالیات بر واردات: شواهدی از ایران
  خـریـد محـصـول
  تاثیر آتش سوزی بر توزیع یک شکارچی مهاجم در میانه زنجیره غذایی
  خـریـد محـصـول
  مزایا، محدودیت‌ها و اصلاحات نظریه یادگیری اجتماعی باندورا
  خـریـد محـصـول
  آیا تفاوت‌های جنسیتی نقشی در قصد پذیرش بانکداری موبایلی اسلامی ایفا می‌کنند؟
  خـریـد محـصـول
  یک مطالعه پیمایشی در مورد پروتکل‌های مسیریابی پشتیبانی شده
  خـریـد محـصـول
  ثبت اختراع یا انتشار مقاله

  ثبت اختراع یا انتشار مقاله کدام اول باید انجام شود؟ پژوهشگران منابع مالی و غیر مالی بسیاری را صرف انجام تحقیقات و پژوهش ها میکنند و امکان دارد تعدادی از آنها تبدیل به دستاوردها و فناوری های نو گردد. محققان این نتایج را به سرعت در مقالات علمی ملی و بین المللی منتشر و به آن افتخار میکنند. اما باید مد نظر داشت، چنانچه دستاورد پژوهشی امکان تبدیل شدن به یک محصول یا فرآیند قابل استفاده و تولید در صنعت را داشته باشد، هر گونه انتشار عمومی از جمله مقاله باعث از دست رفتن شرط جدید بودن و در نتیجه عدم امکان ثبت فناوری به عنوان اختراع خواهد شد.

  در نتیجه محققان و پژوهشگران باید پیش از هرگونه افشاء عمومی آن دسته از نتایج تحقیقاتی که شرایط ثبت اختراع را دارا می باشد به صورت اظهارنامه اختراع در اداره مربوطه ثبت و سپس نسبت به انتشار آنها اقدام کنند. امکان دارد مراحل ثبت اختراع چندین ماه به طول بیانجامد که انتشار مقاله (و مانند آن) پس از تاریخ ثبت اظهارنامه اختراع مشکلی را در فرآیند ثبت اختراع بوجود نمی آورد.

  از آنجا که برخی دستاورد ها مانند روشهای تشخیص بیماری و نوآوری های مدیریتی قابلیت ثبت اختراع بین المللی و ملی را ندارند، محققان بدون نگرانی میتوانند انتشار در مقالات داخلی و خارجی را به عنوان اولین گزینه جهت کسب افتخار دست یابی به این قبیل پژوهشها انتخاب کنند.

  در اولین مرحله از شروع یک تحقیق جدید نیاز است منابع مختلفی جستجو شود تا جدید بودن ایده مورد بررسی قرار گیرد. یکی از بهترین منابع جهت جستجو، جستجوی اختراع های ثبت شده است. پایگاه های جستجوی پتنت به محقق کمک میکند پیشینه تحقیق خود را مورد بررسی قرار دهد تا مطمئن شود کار تکراری انجام نمیدهد.
  برو بالا