light box
امتیاز 3.00 از آتن تا ملبورن: دیپلماسی المپیک انگلیس در سالهای شکل گیری">

عنوان فارسی مقاله:از آتن تا ملبورن: دیپلماسی المپیک انگلیس در سالهای شکل گیری

 چکیده

  سال های  شکل گیری  جنبش المپیک مدرن، که در طی آن، بازی های  متوالی المپیک نقش مهمی در نهادینه سازی  فرم های ورزشی مدرن ایفا کرده اند،  سال هایی بوده اند که در طی آن  دیپلماسی قدیم   به دلیل  ناتوانی  در ارایه ی یک چارچوب موثر  برای مدیریت اوج تنش ها بین قدرت های بزرگ، منسوخ شد  حرکت به سمت فرم بازتر دیپلماسی که موسوم به دیپلماسی مدرن  و جدید است( همیلتون و لانگهورن ۱۹۹۵)،  به معنی پذیرش  فرم  گفتمانی است که  بسیار باز بوده و در معرض  فرایند های دموکراتیک    کشور های مدرن  قرار  گرفته اند(دیپلماسی المپیک انگلیس). در برابر این زمینه، فصل تعامل نوظهور بین دیپلماسی و بازی‌های المپیک را بررسی می‌کند. این نشان می‌دهد که اگرچه فعالیت رسمی دیپلماتیک در ارتباط با بازی‌ها وجود داشته است، تعداد قابل توجهی از ویژگی‌های قابل تشخیص از بازی‌های ابتدایی قابل تشخیص است. این شامل هم پشتیبانی دیپلماتیک برای برپایی یک رویداد بین المللی است و هم اهمیت اهمیت تماس‌های ورزشی از نظر مدیریت روابط خارجی. گذشته از توجه به دیپلماسی دولت انگلیس، این فصل به پیشرفت تدریجی IOC و سایر بازیگران غیر دولتی اشاره می‌کند زیرا آنها با سازمان‌های بین المللی مانند اتحادیه ملل و شورای اروپا ارتباط برقرار کردند(دیپلماسی المپیک انگلیس).

کلیه مقالات مرتبط را میتوانید در بخش ترجمه مقالات اقتصاد ملاحظه کنید.

ثبت دیدگاه

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

برای ارسال دیدگاه شما باید وارد سایت شوید.

محصولات مشابه
مقاله ی مروری در خصوص فرایند زیست شناختی احیا و اصلاح خاک در مهندسی عمران
خـریـد محـصـول
بودجه بندی سرمایه ای مسئولیت پذیری اجتماعی شرکتی
خـریـد محـصـول
مقایسه کاربرد سنتی خانه‌های حیاط دار در دو شهر
خـریـد محـصـول
تأثیر شیوه های مدیریتی زنجیره تأمین سبز بر پایداری محیط زیست: کارخانه های تولید پوشاک آماده بنگلادش
خـریـد محـصـول
پیشرفت‌های حاصل شده در روشهای فرآوری مواد اومامی: یک مقاله‌ی مروری
خـریـد محـصـول
جغرافیای انگ: روش‌های تجربی برای تعیین مجازات و تاوان مکان
خـریـد محـصـول
بررسی شیوه‌های استخراج کلاژن به منظور تجزیه تحلیل ایزوتوپ‌های پایدار در تحقیقات رژیم غذایی
خـریـد محـصـول
دلبستگی والدین ، وابستگی عاشقانه بزرگسالان و کودکان و رضایت زناشویی: بررسی زمینه های فرهنگی
خـریـد محـصـول
الگوهای دلبستگی(وابستگی) والدین در مادران کودکان مبتلا به اختلال اضطراب
خـریـد محـصـول
استراتژی‌های تمایز و عملکرد بانک‌های پول سپرده گذاری در بندر هارکورت، نیجریه
خـریـد محـصـول
ثبت اختراع یا انتشار مقاله

ثبت اختراع یا انتشار مقاله کدام اول باید انجام شود؟ پژوهشگران منابع مالی و غیر مالی بسیاری را صرف انجام تحقیقات و پژوهش ها میکنند و امکان دارد تعدادی از آنها تبدیل به دستاوردها و فناوری های نو گردد. محققان این نتایج را به سرعت در مقالات علمی ملی و بین المللی منتشر و به آن افتخار میکنند. اما باید مد نظر داشت، چنانچه دستاورد پژوهشی امکان تبدیل شدن به یک محصول یا فرآیند قابل استفاده و تولید در صنعت را داشته باشد، هر گونه انتشار عمومی از جمله مقاله باعث از دست رفتن شرط جدید بودن و در نتیجه عدم امکان ثبت فناوری به عنوان اختراع خواهد شد.

در نتیجه محققان و پژوهشگران باید پیش از هرگونه افشاء عمومی آن دسته از نتایج تحقیقاتی که شرایط ثبت اختراع را دارا می باشد به صورت اظهارنامه اختراع در اداره مربوطه ثبت و سپس نسبت به انتشار آنها اقدام کنند. امکان دارد مراحل ثبت اختراع چندین ماه به طول بیانجامد که انتشار مقاله (و مانند آن) پس از تاریخ ثبت اظهارنامه اختراع مشکلی را در فرآیند ثبت اختراع بوجود نمی آورد.

از آنجا که برخی دستاورد ها مانند روشهای تشخیص بیماری و نوآوری های مدیریتی قابلیت ثبت اختراع بین المللی و ملی را ندارند، محققان بدون نگرانی میتوانند انتشار در مقالات داخلی و خارجی را به عنوان اولین گزینه جهت کسب افتخار دست یابی به این قبیل پژوهشها انتخاب کنند.

در اولین مرحله از شروع یک تحقیق جدید نیاز است منابع مختلفی جستجو شود تا جدید بودن ایده مورد بررسی قرار گیرد. یکی از بهترین منابع جهت جستجو، جستجوی اختراع های ثبت شده است. پایگاه های جستجوی پتنت به محقق کمک میکند پیشینه تحقیق خود را مورد بررسی قرار دهد تا مطمئن شود کار تکراری انجام نمیدهد. لیست اختراعات ثبت شده در ایران در طبقه بندی بین المللی A که شامل اختراعات حوزه نیاز ها بشری شامل کشاوری، مواد غذایی، کالاهای خانگی یا شخصی، بهداشت و سرگرمی را میتوانید در پایگاه جستجوی دارایی های فکریدارکوب مشاهده کنید.
برو بالا