light box
امتیاز 2.93 عوامل مؤثر بر کارایی و پذیرش سیستم‌های گزینش الکترونیک">

عنوان فارسی مقاله:عوامل مؤثر بر کارایی و پذیرش سیستم‌های گزینش الکترونیک

 چکیده  

استفاده از سیستم‌های گزینش الکترونیک در سازمان‌ها به شدت افزایش پیدا کرده است. با توجه به استفاده‌ی وسیع از این سیستم‌ها این مقاله به مرور عوامل مؤثر بر کارایی و پذیرش آن‌ها توسط متقاضیان شغل (پذیرش متقاضی) پرداخته و رهنمودهایی را درخصوص تحقیقات آینده راجع به این موضوع در اختیار می‌گذاریم. به خصوص ما به بررسی کارایی و پذیرش این سیستم‌ها در هر یک از مراحل فرایند انتخاب نظیر ۱) آنالیز شغلی ۲) کاربرد شغلی ۳) تست قبل از استخدام ۴) مصاحبه ۵) تصمیم گیری انتخابی و ۶) ارزیابی و اعتبار سنجی بررسی می‌کنیم. ما همچنین پتانسیل آن‌ها را برای گذاشتن اثر نامطلوب بر روی امنیت خصوصی افراد و سیستم‌ها بررسی خواهیم کرد در نهایت اهمیت طراحی و اجرای سیستم‌های گزیش الکترونیی را برای شما روشن خواهیم ساخت.

Title: Factors affecting the effectiveness and acceptance of electronic selection systems

Abstract

There has been a rise in the use of electronic selection (e-selection) systems in organizations. Given the widespread use of these systems, this article reviews the factors that affect their effectiveness and acceptance by job applicants (applicant acceptance), and offers directions for future research on the topic. In particular, we examine the effectiveness and acceptance of these systems at each stage of the selection process including (a) job analysis, (b) job application, (c) pre-employment testing, (d) interviewing, (e) selection decision-making, and (f) evaluation and validation. We also consider their potential for adverse impact and invasion of privacy. Finally, we present some implications for e-selection system design and implementation.

ثبت دیدگاه

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

برای ارسال دیدگاه شما باید وارد سایت شوید.

محصولات مشابه
ACE2- از سیستم رنین-آنژیوتنسین تا میکروبیوتای روده و سوء تغذیه
خـریـد محـصـول
از SARS تا COVID-19: آنچه در مورد کودکان آلوده به COVID-19 آموخته‌ایم
خـریـد محـصـول
اهداف پاسخ‌های سلول‌های T به کروناویروس SARS-COV-2 در افراد با بیماری کوید ۱۹
خـریـد محـصـول
تراکم یا انباشت سفارش فروش و مسئولیت پذیری اجتماعی شرکتی
خـریـد محـصـول
اجتناب و فرار مالیاتی به مرور زمان: مقایسه‌ی شرکت‌های اروپایی و آمریکایی
خـریـد محـصـول
مشارکت و همکاری بین مرزی بین نهاد های نظارتی اوراق بهادار
خـریـد محـصـول
ارتباط بین مدیریت دانش، یادگیری سازمانی و حافظه
خـریـد محـصـول
ترجیحات مربوط به توزیع مجدد و قرار گرفتن در معرض برنامه ها
خـریـد محـصـول
سوگیری‌ها در برآورد ضریب فزاینده‌ی مالی
خـریـد محـصـول
تخمین هزینه حاشیه‌ای نگهداری و تعمیر بزرگراه تحت فعالیت‌های نگهداری چندگانه
خـریـد محـصـول
ثبت اختراع یا انتشار مقاله

ثبت اختراع یا انتشار مقاله کدام اول باید انجام شود؟ پژوهشگران منابع مالی و غیر مالی بسیاری را صرف انجام تحقیقات و پژوهش ها میکنند و امکان دارد تعدادی از آنها تبدیل به دستاوردها و فناوری های نو گردد. محققان این نتایج را به سرعت در مقالات علمی ملی و بین المللی منتشر و به آن افتخار میکنند. اما باید مد نظر داشت، چنانچه دستاورد پژوهشی امکان تبدیل شدن به یک محصول یا فرآیند قابل استفاده و تولید در صنعت را داشته باشد، هر گونه انتشار عمومی از جمله مقاله باعث از دست رفتن شرط جدید بودن و در نتیجه عدم امکان ثبت فناوری به عنوان اختراع خواهد شد.

در نتیجه محققان و پژوهشگران باید پیش از هرگونه افشاء عمومی آن دسته از نتایج تحقیقاتی که شرایط ثبت اختراع را دارا می باشد به صورت اظهارنامه اختراع در اداره مربوطه ثبت و سپس نسبت به انتشار آنها اقدام کنند. امکان دارد مراحل ثبت اختراع چندین ماه به طول بیانجامد که انتشار مقاله (و مانند آن) پس از تاریخ ثبت اظهارنامه اختراع مشکلی را در فرآیند ثبت اختراع بوجود نمی آورد.

از آنجا که برخی دستاورد ها مانند روشهای تشخیص بیماری و نوآوری های مدیریتی قابلیت ثبت اختراع بین المللی و ملی را ندارند، محققان بدون نگرانی میتوانند انتشار در مقالات داخلی و خارجی را به عنوان اولین گزینه جهت کسب افتخار دست یابی به این قبیل پژوهشها انتخاب کنند.

برو بالا