light box
امتیاز 2.93 تاب آوری و هوش هیجانی: کدام یک در انگیزش پیشرفت نقش دارند">

عنوان فارسی مقاله:تاب آوری و هوش هیجانی: کدام یک در انگیزش پیشرفت نقش دارند

 چکیده  

در چارچوب رفتار سازمانی مثبت، ساختار سرمایه روانشناختی چهار ظرفیت روانشناختی را شناسایی می کند که بر انگیزه و عملکرد در محل کار تأثیر می گذارد: خودکارآمدی، امید، خوش بینی و انعطاف پذیری. بنابراین، هوش هیجانی به فرایندهای خودتنظیمی عواطف و انگیزه ها می پردازد که افراد را قادر می سازد برای رسیدن به اهداف فردی، گروهی و سازمانی تعدیلاتی انجام دهند. هوش هیجانی با پیشرفت و موفقیت فردی در یک محیط سازمانی و با عملکرد فردی ارتباط زیادی دارد. علاوه بر این، هوش هیجانی را پیشینی مقاومت می دانند. مطالعه حاضر با هدف بررسی نقش انعطاف پذیری و هوش هیجانی در انگیزش پیشرفت، بررسی اینکه آیا هوش هیجانی میانجیگری رابطه بین تاب آوری و انگیزه پیشرفت است. شرکت کنندگان ۴۸۸ کارگر ایتالیایی، بین ۱۸ تا ۵۵ سال هستند. یافته ها نقش قابل توجهی را که هوش هیجانی بر انعطاف پذیری و انگیزه رسیدن به موفقیت بازی می کند، تأیید می کند.

Title: Resilience and Emotional Intelligence: which role in achievement motivation

Abstract

 In the framework of Positive Organizational Behavior, the construct of Psychological Capital identifies four psychological capacities that affect motivation and performance in the workplace: self-efficacy, hope, optimism and resilience. Emotional Intelligence, then, addresses self-regulatory processes of emotions and motivation that enable people to make adjustments to achieve individual, group, and organizational goals; Emotional Intelligence is strongly correlated with individual advancement and success in an organizational setting and with individual performance. Moreover, Emotional Intelligence is considered an antecedent to resilience. The present study aims to investigate the role of resilience and emotional intelligence in achievement motivation, verifying if emotional intelligence mediates the relationship among resilience and achievement motivation. Participants are 488 Italian workers, aged between 18 and 55 years. The findings confirm the significant role played by emotional intelligence on resilience and on motivation to achievement.

  ثبت دیدگاه

   • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
   • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
   • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  برای ارسال دیدگاه شما باید وارد سایت شوید.

  محصولات مشابه
  استفاده از تحلیل اکسرژی و انرژی به منظور شبیه سازی عددی
  خـریـد محـصـول
  احیای میکروارگانیسم‌های روده بزرگ بعد از تجویز آنتی بیوتیک
  خـریـد محـصـول
  میزان آسیب و ضربه مغزی ناشی از اسب سواری
  خـریـد محـصـول
  کیفیت تصمیم گیری استراتژیک در سازمان‌های دولتی: چشم انداز پردازش اطلاعات
  خـریـد محـصـول
  مطالعه همبستگی‌های بین خویشتن، اجتماع و سمبل‌ها
  خـریـد محـصـول
  راهبرد هدایت تقاضای CCN به عنوان الگوی راهزنی چند دست با تاخیر
  خـریـد محـصـول
  تنظیم دستمزد و قیمت: شواهد جدید از شرکت های اروگوئه
  خـریـد محـصـول
  تأثیر سیاست پولی ایالات متحده بر نرخ های ارز کنترل شده و نظام های ارزی میخکوب
  خـریـد محـصـول
  تأثیر پشتیبانی مدیریت ارشد شرکت بر عملکرد پروژه در شرکت های دولتی منتخب در کنیا
  خـریـد محـصـول
  ارزیابی چالش های پیش روی صنعت گردشگری و هتلداری در زیمبابوه
  خـریـد محـصـول
  ثبت اختراع یا انتشار مقاله

  در اولین مرحله از شروع یک تحقیق جدید نیاز است منابع مختلفی جستجو شود تا جدید بودن ایده مورد بررسی قرار گیرد. یکی از بهترین منابع جهت جستجو، لیست اختراع های ثبت شده است. پایگاه های جستجوی پتنت به محقق کمک میکند پیشینه تحقیق خود را مورد بررسی قرار دهد تا مطمئن شود کار تکراری انجام نمیدهد. لیست اختراعات ثبت شده در اداره ثبت اختراعات ایران دارای طبقه بندی های متفاوتی است. در طبقه بندی بین المللی B که شامل اختراعات حوزه نیاز ها بشری شامل عملیات اجرایی، حمل و نقل شامل: کشتیرانی، ترابری و دیگر موارد را میتوانید در پایگاه جستجوی دارایی های فکری دارکوب مشاهده کنید.

  ثبت اختراع یا انتشار مقاله کدام اول باید انجام شود؟ پژوهشگران منابع مالی و غیر مالی بسیاری را صرف انجام تحقیقات و پژوهش ها میکنند و امکان دارد تعدادی از آنها تبدیل به دستاوردها و فناوری های نو گردد. محققان این نتایج را به سرعت در مقالات علمی ملی و بین المللی منتشر و به آن افتخار میکنند. اما باید مد نظر داشت، چنانچه دستاورد پژوهشی امکان تبدیل شدن به یک محصول یا فرآیند قابل استفاده و تولید در صنعت را داشته باشد، هر گونه انتشار عمومی از جمله مقاله باعث از دست رفتن شرط جدید بودن و در نتیجه عدم امکان ثبت فناوری به عنوان اختراع خواهد شد.

  در نتیجه محققان و پژوهشگران باید پیش از هرگونه افشاء عمومی آن دسته از نتایج تحقیقاتی که شرایط ثبت اختراع را دارا می باشد به صورت اظهارنامه اختراع در اداره مربوطه ثبت و سپس نسبت به انتشار آنها اقدام کنند. امکان دارد مراحل ثبت اختراع چندین ماه به طول بیانجامد که انتشار مقاله (و مانند آن) پس از تاریخ ثبت اظهارنامه اختراع مشکلی را در فرآیند ثبت اختراع بوجود نمی آورد.

  از آنجا که برخی دستاورد ها مانند روشهای تشخیص بیماری و نوآوری های مدیریتی قابلیت ثبت اختراع بین المللی و ملی را ندارند، محققان بدون نگرانی میتوانند انتشار در مقالات داخلی و خارجی را به عنوان اولین گزینه جهت کسب افتخار دست یابی به این قبیل پژوهشها انتخاب کنند.

   
  برو بالا